U18-as fiú vízilabda-világbajnokság, Buenos Aires

Atlétika

2011-07-21 22:55

Napi hetes

Tallinnban megkezdődött a junior Európa-bajnokság: az első napi selejtezőkből hét magyar jutott a döntőbe, köztük mindhárom kalapácsvetőnk, valamint a 400-as Deák-Nagy Marcell, aki a második idővel került a fináléba.

UP-info Míg mi itthon, „délen” majd megfagyunk, addig a hazánknál északabbra fekvő Észtországban 30 fokos meleg várta az atlétákat, akik kiváló körülmények között kezdhették meg a vasárnapig tartó tallinni kontinensbajnokságukat. A magyar csapatnak is volt oka az örömre, mivel hét atlétánk bejutott a döntőbe. A három kalapácsvető hozta a kötelezőt: Töreky Balázs 70,80-al, Árvai Krisztián 69,30-cal, Cser Márton pedig 69,22-vel jutott a pénteki fináléba. Ahogy az a magyar kalapácsvető-iskola jeles képviselőihez illik. „Jót ment”a 400-as futók versenyében az újdonsült junior csúcstartó, Deák-Nagy Marcell. Az előfutamban óvatosan futva is futamgyőztes lett 47,05-tel, amire aztán rátett egy lapáttal az elődöntőben. Ekkor 46,44-et teljesített, ami a második legjobb idő volt, így a döntőben joggal várhatunk valami szépet a gödöllői fiatalembertől. Amikor Nguyen Anasztázia néhány hete új junior csúcsot ért el Budapesten, azt nyilatkozta, hogy ezzel az idővel (11,59) döntőbe kerülhet az Eb-n. Igaza volt a lánynak, mert az elődöntőben elért 11,76-os idejével még becsúszott a 100 méteres síkfutó hölgyek fináléjába. A gyengébb kezdés után jöhet az acélosabb folytatás. Schmelz Fanninak, a másik 100-asnak már nem, ő 12,15-tel elbúcsúzott a selejtező után. Versenyben maradt azonban a magasugró Bakosi Péter (az egykori kiváló hármasugró, fedett pályás Európa-bajnok Bakosi Béla fia), aki 210 centivel jutott be a kontinens 12 legjobb ugrója közé. Jól vetette a diszkoszt Váradi Krisztina, aki 48,50-nel jutott tovább. Nem sikerült a bravúr a hármasugró Vild Olíviának, a 100 méteres sprinter Ónodi Dávidnak, 800 méteren Kenesei Zsanettnek, miként a rúdugró Horváth Felíciának sem. A hét döntős helyezés azonban bemelegítésnek nem is rossz...