2024. július 1.

2011-07-21 22:37

Újabb súlyos vereség

Harmadik európai ellenfelével szemben sem tudott érdemi ellenállást tanúsítani a magyar férfi junior válogatott a görögországi világbajnokságon. Az újabb súlyos vereség ellenére is bejuthat az együttes a nyolcaddöntőbe, amennyiben pénteken legyőzi Irán legjobbjait.

Munkatársunktól A spanyolok elleni nyitómeccshez hasonlóan a svédek ellen is már az első harminc percben kapitulált a magyar csapat. A különbség „mindössze” annyi volt, hogy míg akkor 17-5, most 19-5 állt az eredményjelző táblán a szünetben. Ráadásul ez alkalommal a második játékrészt sem sikerült szorossá tenni, így 40-17-tel ért véget az egyoldalú küzdelem. Amint arra korábban már számítani lehetett, a csoport negyedik, még továbbjutást érő helyének megszerzéséről a vb első szakaszának Irán elleni záró összecsapása dönt. A két ország kézilabda-kultúrája alapján korántsem tűnik emberpróbálónak a feladat, ám a két csapat eddigi teljesítményét elnézve a számok mást mutatnak. Az első négy forduló eredményei alapján ugyanis gyakorlatilag két teljesen azonos játékerőt képviselő alakulat kerül szembe egymással. Mindkettő huszonegyet számolt rá Kanadára, ellenben mínusz 47-es, illetve 48-as gólkülönbséggel hajtott fejet a más minőséget képviselő spanyol, svéd, portugál trió előtt. Ráadásul az utóbbi mutató a magyaroké, tehát – meg egyébként is – pénteken csakis a győzelem elfogadható, a döntetlen már a perzsáknak kedvezne.

A 4. JÁTÉKNAP EREDMÉNYEI D csoport: Svédország–Magyarország 40-17 (19-5). A magyar gólszerzők: Ancsin Gábor 3, Bodó Richárd 3, Pásztor Ákos 3, Takács Bence 3, Nagy Norbert 2, Iváncsik Ádám 1, Antal Szabolcs 1, Morva Zoltán 1. Spanyolország–Portugália 35-31 (17-13), Irán–Kanada 45-24 (25-16).

A D CSOPORT ÁLLÁSA 1. Spanyolország 8 pont (138-100-as gólkülönbség) 2. Svédország 6 (153-94) 3. Portugália 6 (148-98) 4. Irán 2 (124-150) 5. Magyarország 2 (99-126) 6. Kanada 0 (82-176) A junior vb részletes eredményei a Kézilabda/Eredmények/Nemzetközi/Világversenyek menüpontban. Korábbi kapcsolódó írásaink: Végre győzelem! Újabb ibériai lecke Ránk omlott a spanyolfal Junior vb: vasárnap rajt a spanyolok ellen Ha nem sikerül a főpróba… További információk az esemény honlapján, illetve az IHF honlapján