Ifjúsági ökölvívó-világbajnokság, Montenegró

Evezés

2011-05-12 13:16

Serdülők vertek ifiket

A Ferencvárosi Evezős Club rendezésében, a csepeli evezős pályán tartották meg a dr. Török Zoltán emlékversenyt. A viadalon 14 egyesület több mint 400 indulója vett részt, a mini korosztálytól az U23-asokig.

P. D. A versenyzőket a napos időjárás ellenére változó irányú és erősségű szél fogadta, ez azonban nem befolyásolta döntően a vízen nyújtott teljesítményt. A regatta különlegességét ezúttal a mini (11-14 évesek) korosztálynak rendezett ranglista futamok jelentették, amelyeken majd’ 140 gyerek mérte össze tudását. A verseny tehát igen népszerű volt, ami hosszútávon az evezés utánpótlásbázisának bővítése szempontjából is fontos lehet. Emellett, a nagyarányú részvételnek köszönhetően, kiegyenlítettebb volt a mezőny, és több klub is eredményesen szerepelt – persze a Vác Városi Evezős Club még mindig favoritnak számít az egyesületek között. Az ifjúsági fiúknál a papírforma szerint a Budapest Evezős Egyesület két válogatott tehetsége vitte a pálmát: Pétervári-Molnár Bendegúz előbb egypárban, majd Papp Gergellyel kétpárban is az élen végzett. A fiúknál a kormányos nélküli négyesek futamát a Szigeti Roland, Rippert András, Füge Krisztián, Baka Sándor kvartett nyerte. A lányok egypárevezős mezőnyében a szintén A kerettag Rákó Krisztina ért el első helyezést. Az U23-asoknál Vermes Péter társa betegsége miatt egypárban indult, ahol nem jutott tovább az előfutamból. A verseny igazi meglepetését a serdülő fiúk és lányok tartogatták. A lányoknál Bertus Kitti (A válogatott) nem talált legyőzőre – saját korosztályában –, azonban Szentirmai Veronika és Polivka Dóra is remekül versenyzett. Kisebb meglepetést okozott viszont, hogy az ifik között induló Hatos Anna, Papp Zsófia, Kovács Liza, Kiffer Dorina összetételű négyes verte a futamot. A fiúknál Szlovák Bence is bevállalta a rajtot ifjúsági egypárban, ő a negyedik helyre ért oda, ami igen szép teljesítménynek számított a rendkívül erős, válogatottakat felvonultató mezőnyben. – A verseny napján jó időjárást fogtunk ki, s az edzők, versenyzők körében is remek volt a hangulat. Annak pedig külön örülünk, hogy az evezés immár a legifjabbak számára is igen népszerű sportág – összegzett a viadal után Molnár Zoltán utánpótlás fiú párevezős szakágvezető.