Ifjúsági ökölvívó-világbajnokság, Montenegró

Evezés

2011-06-22 17:48

Római-part: hazai pálya

A budapesti Római-parton rendezték június 18-án és 19-én a több évtizedes múltra visszatekintő Külker Kupát. A maratoni, tizennégy kilométeres távon hét klub evezősei szálltak vízre a verseny- és a szabadidősport közös ünneplésének jegyében.

P. D. Immár harminchatodik alkalommal rendezte meg a Külker Evezős Klub hagyományos viadalát, amellyel ma is elsősorban Tompos Károly, a klub egykori elnöke előtt tiszteleg. A futamokon a viharos, szeles idő ellenére is sok lelkes evezős indult el; vízre szállt 11 éves, mi több, 67 esztendős sportoló is. A regatta különlegessége volt, hogy egyedi pontszámrendszer alapján egyenlő esélyekkel, együtt versenghettek a túra- és a versenyevezősök. A pontversenyben a házigazda Külker Evezős Klub végzett az élen, a Faragó Kupát, amelyet a különböző versenyszámokban fennálló csúcsot megdöntő, vagy ahhoz mérten legjobb időt evező egység kap, a szintén külkeres Varga István nyerte.