Meghódítja Amerikát?
Obora Mercédesz nagy fába vágja a fejszéjét: mestere megbízásából a Wado Kenshu-Kai stílust készül meghonosítani Amerikában. Az Európában jelenleg csak idehaza és Írországban űzött ritka karetestílus feketeöves mestere számos magyar kisgyerekkel szerettette már meg ezt a különleges sportágat – most ugyanerre készül Nagy-Britanniában, valamint a tengerentúlon is.
eFBé Tévhit, hogy a küzdősportok, így a karate is, csupán a viaskodásról szólnak. A Wado Kenshu-Kai karate pedig legkevésbé szól arról. A Wado karate tradicionális alapokon nyugvó stílus, amelynek Yoshihiko Iwasaki Dublinban élő japán mester által modernre faragott önálló irányzata a Wado Kenshu-Kai. Ez a hatékony és egészségmegőrzésre kiválóan alkalmas harcművészet az egyéb ismert stílusokkal szemben sokkal nagyobb hangsúlyt fektet a rugalmasságra, az állóképesség megőrzésére, az izomzatban és a lélekben felhalmozódott stressz és feszültség kiengedési technikájának elsajátítására.
Dojo A japán kifejezés jelentése: „az Út Helye”. Szűkebb értelemben az a hely, ahol az edzéseket tartják. A buddhista szentélyekben azt a szobát, termet jelölik így, ahol a meditációkat végzik a szerzetesek. A karate dojo nem csak az edzés terme, hanem vérrel, izzadsággal, fájdalommal megszentelt hely. Az edzések kezdetén és végén rövid meditáció (mokuso) van. Ennek az a célja, hogy a sportolók maguk mögött hagyják a napi gondokat és ráhangolódjanak az edzésre.
A Wado Kenshu-Kai elsősorban nem versenysport, habár a magyar Wado bajnokságokon kiváló eredményeket érnek el az egyéni versenyzők és a csapatok, de európai szinten is büszkélkedhet a sportág magyar aranyérmesekkel. A legeredményesebb versenyző Bisztrony Balázs (1. dan), aki felnőtt kumite kétszeres magyar bajnok, többszörös utánpótlás és junior magyar bajnok, valamint U21-es Európa-bajnoki arany- és felnőtt Eb-ezüstéremmel is büszkélkedhet küzdelemben. Obora Mercédesz (1. dan) senior kata és kumite háromszoros magyar bajnok.
