Ifjúsági ökölvívó-világbajnokság, Montenegró

Evezés

2012-09-26 09:25

Győri siker a szolnoki regattán

Színvonalas és jó hangulatú versenyt hozott a Tisza-kupa nemzetközi evezősverseny. A legtöbb első helyet a győriek szerezték. K. D. Az évad egyik utolsó versenyét rendezték Szolnokon, a Holt-tiszai Evezős és Kajak-kenu pályán. A házigazda, a Tisza Evezős Egylet a napokban múlt 111 éves, és újjáalakulása után már nagykorú lett, a 18. születésnapját ünnepelhette. A tizenötödik szolnoki regattára külföldről is érkeztek evezősök: a palicsiak szereplése már hagyományosnak mondható, de más szerbiai vagy horvát klub helyett ezúttal a berlini Rudergesellschaft Wiking sportolói indultak. Összesen tizennégy egyesület 540 versenyzője ült hajóba. Molnár Dezső, az egyik szervező és a házigazda edzője honlapunknak elmondta, hogy jól érezte magát mindenki Szolnokon. Az időjárás is kegyes volt, és a regatta jó hangulatban, és ami szintén fontos: színvonalas versenyekkel zajlott. A szolnokiak edzője hozzátette, hogy az eredményeken érződött: hosszú szezon végén járnak az evezősök, a fő versenyekkel már mindenki végzett, ezzel együtt elégedett a szerepléssel. A Tisza Evezős Egylet a harmadik helyen zárta a viadal éremtáblázatát, a Győri Vízügy Spartacus Evezős Klub és a Mosonmagyaróvári VSE mögött. A győriek sikerével zárult például a nyolcasok versenye, az U23-as válogatott Szigeti Roland és Bártfai Péter is az egység tagja volt.

Jócskán hozzájárult a győri éremterméshez a kormányos nélküli kettesek között Krenák Mihály és Bakaity Attila: az ifjúságiak versenyét magabiztosan nyerték meg, a felnőttek között pedig mindössze három tizeddel kaptak ki a rutinos Révész testvérpártól. Meglepetésre az U23-as vb-n is szereplő Novák Edvin és Vallyon Bence ebben a számban a harmadik lett, és a négyessel is lemaradtak a Szigetivel és Bártfaival győztes győriek mögött. A másik nagy presztízsű viadal, a kormányos nélküli négypárevezős a mosonmagyaróváriak győzelmét hozta az ifjúságiak mezőnyében: Fördős Bence, Fördős Máté, Resch Gergő és Schopf Márton simán verte az ígéretes győri egységet. A Fördős testvérek egypárban is elindultak, de míg Bence az egyik napot nyerte az ifiknél, addig Máté kikapott a fiatalabbaknál – éppen klubtársától, Schopf Mártontól. A felnőttek között az U23-as válogatott Krpesics Péter volt a leggyorsabb. A szolnokiaknak gyűjtötte a győzelmeket a női kormányos nélküli kettes: a nemzetközi versenyeken is eredményes Túri Frida és Erdélyi Zsófia az ifik, majd a felnőttek között is a magabiztosan az élen végzett. A sportág jövője szempontjából örömteli, hogy a mini korosztály, vagyis a 11-13 évesek körében is szép számú induló szállt vízre. A fiúknál az első napon hat, a másodikon pedig tizenegy futamot kellett rendezni, míg a lányok számára öt versenyt indítottak, annyi volt a résztvevő. Ennek magyarázata, hogy a Tisza-kupa illeszkedik Sport XXI.-programhoz, amelynek keretében iskolás fiatalok több versenyen mérik össze a tudásukat. Eredmények ITT.