Szakosztályvezetőjük kései jelentkezése miatt a Nyírbátori Asztalitenisz SE fiataljai lemaradnak a február 17-i kelet-magyarországi területi újonc-ranglistaversenyről. Csekő Sándor szakosztályvezető a ranglistapontok miatt bánja a távolmaradást, Lajtai Kristóf főtitkár nem megy szembe a saját emberével, Gulyás Vince, a versenybíróság elnöke pedig felteszi a kezét: a szabály az szabály!
Sajó Annamária „A szövetség honlapján láttam a versenykiírást, gyorsan átfutottam, és csak az maradt meg belőle, hogy csütörtök a nevezési határidő - mondja Csekő Sándor szakosztályvezető arról, hogyan maradtak le a kelet-magyarországi területi újonc-ranglistaversenyről. - Sok más elfoglaltságom miatt legközelebb csütörtökön tizennyolc órakor mentem fel a honlapra, és akkor láttam, hogy szerda éjfélig lehetett nevezni. Ezután rögtön felhívtam a versenybíróság elnökét, Gulyás Vincét. Elmondtam neki, tudom, hogy én hibáztam, de szépen kérem, nézze el nekem, legközelebb nem fog előfordulni, csak hadd induljon el az öt gyerek. Hárman rendszeresen ott vannak az országos versenyeken, ketten azonban most mérettetnék meg magukat először. Az ő szempontjukból azért fontos, mert ez a verseny csak a fél országot öleli fel, és az a legjobb, ha egy másodosztályú versenyen ragadnak ütőt először.”
Az eddigi gyakorlat Csekő Sándor szerint az volt, hogy megoldották a kései nevezéseket, hiszen ameddig nincs meg a sorsolás, semmin nem változtat az indulók létszáma. „Azt szokták mondani: ejnye-bejnye, na, mondjátok a neveket! Mondtam Vincének, hogy ha egy felnőtt hibázik, ne a gyerek igya meg a levét. Fél percet sajnálkoztam, ő pedig egy másodperc alatt mondott nemet. Sok korosztályos és felnőtt első osztályú ranglistaversenyt rendeztem, és mindig megoldottam az ilyen helyzeteket. Arra is volt példa, hogy a szövetség rontotta el a nevezést nemzetközi versenyre, a kinti szervezők is meg tudták oldani.”
Gulyás Vince, a versenybíróság elnöke finoman szólva is tántoríthatatlan, a nádpálcával, de szeretettel okító tanárok határozottságával mondja: „Minden versenyen előfordulnak ilyen csúszások. Nos, nálam nincs ilyen. A versenykiírás egy hónappal a verseny előtt elérhető volt a honlapon, és tartalmazza, hogy a határidő lejárta után nevezést nem fogadunk el.” A hangjától még a telefon is rezegni kezdett, amelyen beszélgetésünket folytattuk, nem adta alább: „Az a baj, hogy egy-két kolléga nagyon engedékeny. Na jó, nem mondom, hogy nagyon régen, amolyan buliversenyek esetében én nem enyhültem meg, de ez ranglistaverseny. Az a hibás, aki nem nevez időben, nem az, aki betartatja a szabályokat.”
A ranglistapontokkal Gulyás Vince rátapintott, miért bánja Csekő Sándor, hogy elnézte a határidőt. „Félek, hogy a következő versenyeken hátrányból indulnak emiatt, és rosszabb pozícióba kerülnek a kiemelésben. A lelküknek is kell az ilyen megmérettetés, másnap az az első dolguk, hogy megnézzék, hányadikak a rangsorban. Lehet, hogy az újonc húszak bajnokságon emiatt nem indulhatnak el. Így hát odaálltam a gyerekek elé, és elmondtam, hogy ne haragudjanak, de miattam nem megyünk.”
Lajtai Kristóf, a szövetség főtitkára szerint az ilyen versenynek kettős célja van, a döntés viszont csak egy lehet. „Arra valók ezek a viadalok, hogy a gyerekek versenyezzenek, és kedvet kapjanak a sportághoz. De én nem bírálhatom felül a kijelölt versenybírót, akinek a szövetség által hozott szabályok betartatása a feladata. Sándorral azóta beszéltünk, és tudom, hogy óriási erőfeszítéseket vállalnak a klubban. Nem veheti át más a terhet, találniuk kellene valakit, aki bekapcsolódik az adminisztratív munkába. Nagyon sajnálom a gyerekeket, de nem mehetek a saját emberem ellen.”