Ifjúsági ökölvívó-világbajnokság, Montenegró

Evezés

2013-05-15 13:39

U23-as válogatott: bíztató forma

Győzelmekkel és érmes helyezésekkel a tarsolyában tért haza az U23-as evezős válogatott az esseni nemzetközi versenyről.

Hunrowing.hu A rangos nemzetközi regattán, olimpikonokkal és olimpiai érmesekkel teletűzdelt mezőnyben 16 ország képviseltette magát. A mieink számára elsősorban az erőfelmérés, a válogatók alapján kialakult csapatok tesztelése volt a cél. Persze az eredmény sem volt mellékes... Aranyérmes lett a Vancsura Bendegúz, Csányi Péter (mindketten a Bajai SSC versenyzői) alkotta kormányos nélküli kettes az U23-as mezőnyben. A férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes – Szigeti Roland, Bártfai Péter (Győri Vízügy-Spartacus EK), Vallyon Bence, Novák Edvin (Tisza Evezős Egylet) – egy-egy arany- és ezüstérmet szerzett a kétnapos versenyen. A férfi kétpárevezős (Pétervári-Molnár Bendegúz, Papp Gergely, Budapest Evezős Egyesület) a szombati harmadik helyén vasárnapra még tovább javított és másodikként ért célba. Ugyanilyen volt a mérlege Tamás Bencének (Kalocsai SE) is, aki könnyűsúlyú egypárevezősben állt rajthoz. A női U23-as könnyűsúlyú kétpárevezősben Bene Dorottya (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) és Bálint Sára (Szegedi Vízisport Egyesület) mindkét napon a negyedik helyen végzett. Abid Syham (Ferencvárosi Evezős Club) szombaton hetedik, míg vasárnap a hatodik helyen zárt. Jelentősen javított szombati eredményén (8. hely) az U23-as könnyűsúlyú kétpárevezős – Csiszár Péter (Vác Városi Evezős Club) és Krpesics Péter (Csepel Evezős Klub) –, miután vasárnap ötödik lett.