UtánpótlásSport
2025. április 20.
  • instagram
DIVÍZIÓ I/A-S U18-AS JÉGKORONG-VB (FEHÉRVÁR)
Keresés:

Sportágak

Asztalitenisz

2014-02-07 21:29

Juhász második, András harmadik

Tizenegy magyar jutott az U13-as főtáblára. Ezüst és bronz került a gyűjteményünkbe a Molnár János-emlékverseny második napján. Sütemény érkezik Nyírbátorból, a főbíró szerzi be a gyümölcsöt az ebédhez, mindenki abban segít, amiben tud. Kollektív az élmény.

Szegő Tibor  Az U13-as korosztály csoportos körmérkőzéseivel folytatódott a Molnár János-emlékverseny. Két érmet szereztek a hazai fiatalok a második napon. A KSI versenyzője Juhász Patrik csaknem a dobogó tetejéig menetelt. A BVSC-Zugló csarnokában zajló nemzetközi versenyen 107 fiú, köztük több mint harminc magyar állt asztalhoz a torna második napján. A bemelegítés alatt Varga László edzővel beszélgettünk Hőgye Dániel előző napi teljesítményéről. Azt mondta: a tanítványa az elején mentálisan nem volt igazán jó állapotban, némi szerencséje is volt a főtáblára kerülésben, hiszen körbeveréssel jutott tovább. – Később aztán bravúrosan teljesített a nyolc közé jutással, de a későbbi, francia győztes ellen nem volt esélye. Az ötödik hely jó, reális eredmény a jelenlegi állapotát figyelembe véve – fogalmazott a tréner, aki a mai versenynapon a nagyobb testvér, Hőgye Gábor teljesítményéhez is nagy reményeket fűzött.
András Csaba
András Csaba
Az U12-es kategóriában harmadik helyen végző András Csaba fáradtságra panaszkodott honlapunknak: – Nem éreztem magam jó erőben, ráadásul a francia Alcayde az elődöntőben izomból nyesegette a labdákat a hasamra, így nem tudtam pörgetni, csak visszapöttyentettem a labdákat, de ez kevés volt. Váltottam néhány szót a két korosztály francia győztesével is. Richard Sabhi, aki az U11-es versenyt nyerte meg elmondta, hogy nagyon boldog az első hellyel, és jó véleménnyel volt magyar ellenfeléről: – Hőgye Dani nagyon ügyes, és bár 3-0-ra nyertem ellene, nem volt sétagalopp. Külön öröm, hogy az érem mellé ajándékot is választhattam, és miután éppen tönkrement a fejhallgatóm, azt kértem. Ki is próbáltam, nagyon jól szól. Az U12-es korosztály első helyezettje, Alcayde is fejhallgatót választott a medál mellé, és ő is értékelte a magyarok felkészültségét: – Az elődöntőben András Csaba ellen 3-0-re tudtam nyerni, de a mérkőzés közben többször is taktikát váltottunk az edzőmmel, mert nem mindig tudtam, hogy mit kell játszanom ellene. A döntőben Both Olivérrel küzdöttünk, ügyes játékosnak tartom, ráadásul speciális ütővel pingpongozik, amivel nagyobb falsot tud adni a labdának, amire nagyon kellett figyelnem. Edzőjük, Christophe Cornillo is hasonlóan vélekedett:
A GB ütő
A GB ütő
– A GB-ütővel (a feltalálóról, Gábor Béláról kapta a nevét. - A szerk) , a tengelyeltolásos technika miatt olyan sebességet és pörgést lehet adni a labdának, amilyet a megszokottakkal nem, így erre nagyon készültünk, de szerencsére meg tudtuk oldani. A bajor tartományi válogatott edzője, Tian Zichao más szempontból volt elégedett a csapatával: – Rendben vagyunk, és annak külön örülök, hogy egyik fiú sem sírta el magát. Az U13-as korosztály főtáblájára 11 magyar jutott, hárman közülük a kiemelések miatt egyenesen a 32-be kerültek, így András Csaba, Juhász Patrik és Terék Norbert egyből a 16 közé jutásért játszhatott. Különösen négyen szerepeltek remekül, hiszen András Csaba, Juhász Patrik Terék Norbert és Hőgye Gábor bejutott negyeddöntőbe. Terék azt a franciát verte, aki tegnap első lett az U11-ben.
Juhász Patrik
Juhász Patrik
A sorsolás Juhászt és Hőgyét egy ágra vitte, így a négy közé a 3-0-ra nyerő Juhász, és a kiváló franciát, Hamache-t búcsúztató András jutott. Az egyik elődöntő is magyar párharcot hozott. A BVSC-s András és a KSI asztaliteniszezője, Juhász Patrik találkozott. Utóbbi nyert 3-1-re. A másikban az osztrák Kolodziejczyk 3-1-re verte a moldovai Ursut. A döntőben a KSI asztaliteniszezője megnyerte az első szettet, ám a lengyel nevű osztrák hamar egyenlített, majd nyerte a harmadik játszmát is. A negyedikben fej-fej mellett haladtak, végül Kolodziejczyk hozta a játékot 11-9-re, és ezzel a meccset 3-1-re. A Molnár János-emlékverseny létrehozását példaértékű összefogás segíti. Mindenki hozzáteszi a rendezvényhez, amije van, munkával, pénzzel segít. A repülőtérről például Kosiba Tibor – Dániel és Kristóf édesapja – szállítja a gyerekeket, edzőket a szállodába, míg a felesége, Ibolya az ebédeltetésben segít. Minden második bíró ingyen vállalja a mérkőzések vezetését, köztük a szakosztály sportolói. Az egyik nyírbátori pékség süteményeket küld az ebédhez, a fánk az egyik, a zserbó a másik fővárosi cukrászatból kerül a sportolók asztalára. A főbíró intézte a gyümölcs beszerzését, szállítását, a Taxi2000 pedig szintén térítés nélkül segít be az utaztatásba. Az ifjúságiak győztese, szülői felajánlásból, Samsung Galaxy Tab 3 tabletet kap, de a Gravír Expressz sem kér pénzt a gyönyörű díjak elkészítéséért, és ezzel még korántsem teljes a felsorolás.
Richard Sabhi
Richard Sabhi
Maga a verseny néhány érdekes statisztikai adattal is szolgál, hiszen a 216 induló (a korábban nevezettek közül egy fiú nem jött el) közül 128 a külföldi és 88 a magyar. Ha megnézzük a korábbi évek mutatóit, akkor kiderül, hogy például 2003-ban ez az arány 108/108 volt. A tornán rajthoz álló magyarok alacsonyabb száma azért is elgondolkodtató, mert a ranglista első tíz helyezettje nevezési díj befizetése nélkül is indulhat, míg a többiek, jelképes 900 forintért vehetnek részt az emlékversenyen, amelyre nem kell több száz kilométert utazni, hiszen a fővárosban rendezik… Az eredményhirdetés után a gyerekek buszos kirándulásra indultak: a Parlamentet, a Hősök terét és Budapest további nevezetességeit nézik meg. Holnap a serdülők állnak asztalhoz, délelőtt tíztől. Az U13-as végeredmény ITT. Galéria ITT. Korábbi írásunk a 19. Molnár János-emlékversenyről ITT.