Kis magyar bravúrok alpesiben és biatlonban
Az olimpiai érmekhez, főleg aranyakhoz szokott magyar sportfogyasztó ingerküszöbét valószínűleg nem lépi át, de szép eredményeket produkáltak a fiataljaink Lillehammer mai versenynapján. Szöllős Barnabás a tizennegyedik helyet szerezte meg óriás-műlesiklásban a Hafjell lejtőjén, és a két biatlonosunk, Veres Mirella és Herneczky Áron ugyancsak befért az első húszba a vegyes csapatok versenyében. Azt azonban fogadjuk el, hogy a „gyerekek” megtették, amit mindenki elvárt: hozzák a tőlük telhető maximumot az ifjúsági téli olimpián.
Munkatársainktól A magyar alpesi sízők egyik bűvös száma a 20-as. A nagy versenyeken a húszba kerülni, az már valami. Amit pedig Miklós Edit produkál – most már rendszeresen – azzal, hogy az első tízbe is eljut, az inkább csak a vágyálmok világa. A kisebbik Szöllős testvér, Barnabás valahogyan a kettő közé képzelte magát: a játékok előtt a legjobb tizenötbe kerülést sem tartotta elképzelhetetlennek. A tizenhatodik hely volt az eddigi legjobbja Lillehammerben. A szuper-óriásműlesiklásban sikerült elérnie a magyar mércével mindenképpen szép eredményt. Ma viszont megcsinálta: 14. lett az óriás-műlesiklásban.


A két kőszegi síugró (amint a helyezésüket tegnap már közöltük), Vörös Virág és Molnár Kristóf egyaránt utolsóként zárt. A híres Lysgårdsbakkene Síugró Arénában rendkívül erős mezőny indult, így a magyarok célja nem lehetett más, mint a tisztes helytállás. Más sportágakkal ellentétben a legjobbak már tizenévesen is résztvevői a Világ Kupának, ráadásul sokan az élmezőnyhöz tartoznak. A Kőszegi SE szakosztályvezetője, Szilágyi János azt is hozzátette, hogy mivel minden országból csak egy versenyző indulhatott, kizárólag a legjobbak utaztak el Lillehammerbe. A sportolók dolgát nehezítette, hogy összesen hat ugrást hajthattak végre gyakorlásként a verseny előtt, így nem tudtak kellőképpen megismerkedni a sánccal. „Kristóf például a kilencedik és a tizedik ugrása között tíz métert javult, annak alapján úgy gondolom, ha lett volna még néhány ugrása, akkor közelebb végzett volna a mezőnyhöz. Persze az sem jelenti azt, hogy megelőzi a Világ Kupában edződő sportolókat, de hetven-nyolcvan méteres ugrásra képes lehetett volna.”
CURLING A vegyes párosok döntőjét és bronzmérkőzését ugyan ma játszották a lillehammeri Curlingcsarnokban, de az eredményeket látva az igazi finálé a tegnapi Kanada–Svájc elődöntő volt. A kanadaiak nagy csatában, 7-5-re nyertek, hogy aztán az aranyéremért 10-4-re lemossák az Egyesült Államok csapatát. A svájciak hasonló könnyedséggel szerezték meg a bronzérmet, 11-3-ra múlták felül az oroszokat. A pjongcsangi felnőtt téli olimpia programjában már szerepel a vegyes párosok küzdelme, így Palancsa Zoltán utánpótlás-kapitány szerint teljesen logikus lépés, hogy az ifjúsági olimpián is abban a számban rendeztek versenyt: „A NOB nem egy olimpiára, hanem tartósan számol a sportággal. A fiatalok az ifjúsági téli olimpiának is köszönhetően abba nőhetnek bele, így később jóval eredményesebbek lehetnek, mint azok, akik már felnőttként tanultak a vegyes párosba. A nemzetközi erőviszonyok alapján nem meglepő egyik csapat négy közé jutása sem, egyedül az amerikaiak döntős szereplése váratlan. Persze előfordulhat, hogy a mostani különlegesen tehetséges korosztály.”A NAP OLIMPIAI BAJNOKAI Alpesi sí. Óriás-műlesiklás. Fiúk: River Radamus (Egyesült Államok) Biatlon. Vegyes váltó: Meng Fanqi, Zhu Zhenyu (Kína) Curling. Vegyes csapat: Kanada – Mary Fay, Karlee Burgess (leányok), Tyler Tardi, Sterling Middleton (fiúk) Gyorskorcsolya. Vegyes csapat: 6. számú csapat – Noemi Boazza (Olaszország) és Szumija Bujantogtoh (Mongólia) leányok, Csang Dzse-vung (Koreai Köztársaság) és Shen Hanyang (Kína), fiúk A magyar versenyzők helyezése Alpesi sí. Óriás-műlesiklás. Fiúk: 14. Szöllős Barnabás Biatlon. Vegyes váltó: 19. Veress Mirella, Herneczky Áron
Előzmények Ünnepélyes megnyitó, február 12. 1. versenynap, február 13. Az első lillehammeri érmesünk 3. versenynap, február 15. 4. versenynap, február 16. Jászapáti Petra, az ezüstlány