UtánpótlásSport
2024. november 26.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Szakszemmel

2017-05-26 09:09

Együttműködés a jövőért

Reformkezdeményezés – az óvodásból kisiskolássá váló, fogyatékkal élő gyermekek sportolásáért, tehetséggondozásáért írt alá szakmai együttműködési megállapodást a Fogyatékosok Országos Diák- Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) és a XVIII. kerületi Robogó Óvoda képviselője.

UP-info Az együttműködő felek szándékai szerint a pilot programot és együttműködést később a kerület többi óvodájára, majd Budapest más kerületeire, illetve akár országos jelleggel, a vidéki régiójára is kiterjesztik. A szakmai együttműködés célja, hogy a pestszentlőrinci Robogó Óvodában integrált nevelésben részesülő, fogyatékkal élő nagycsoportos gyermekek és szüleik megismerjék a FODISZ tevékenységét annak érdekében, hogy könnyebb legyen az iskolaválasztáskor a gyermek mozgásaktivitásának folytatása, sportolással az életminőség javítása, tehetségkutató versenyekkel a tehetséggondozás segítése.

fodisz_vanyi_akos_varoskep
fodisz_vanyi_akos_varoskep
További cél, hogy az együttműködés segítse a mozgássérült gyermekek képessé tételét az állapotukhoz képest lehető leginkább önálló életre. A sikeres iskolai élet megkezdése érdekében fontos megkönnyíteni az óvoda-iskola átmenet, szeretnék biztosítani az esélyegyenlőséget. Fontos szempont, hogy mozgás-aktivitás programokkal támogassák az egészséges, minőségi élethez való hozzájutást. A megállapodást Dóczy Ildikó, a Robogó Óvoda intézményvezetője és Szabó László, a FODISZ elnöke látta el kézjegyével. Az aláírás jelentőségét mutatja, hogy az eseményen részt vett Ughy Attila, a XVIII. Kerületi Önkormányzat polgármestere is. Ő elárulta, hogy szándékai szerint akár június közepén az együttműködést bővített tartalommal, kerületi szintre lehet emelni és újabb, a XVIII. Kerületi Önkormányzat és a FODISZ közötti megállapodást is aláírhatnak. Toponári Gábor, a FODISZ ügyvezető elnöke hangsúlyozta, hogy megállapodás a szülők, szülői munkaközösségek tájékoztatása és a fogyatékkal élő gyermekeket nevelő gyermekek szüleinek elérése szempontjából is kiemelt jelentőséggel bír, hiszen nem csak az ép társadalmat kell befogadóvá tenni, hanem a fogyatékkal élő gyermekeket nevelő szülőket is szükséges érzékenyíteni és nyitottá tenni.