2024. október 21.
U23-as és junior triatlon-világbajnokság, Spanyolország

2021-12-21 09:02

Labdarúgás: visszafogott „fiatalpercek” az NB I őszi zárásán

Megszakadt az elmúlt hetek növekvő tendenciája, több mint 200 perccel esett vissza a 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgók összesített játékperce az NB I 17. fordulójában az eggyel korábbi körhöz képest.

A labdarúgó NB I legutóbbi, 17. fordulójában megszakadt a 2001-es vagy annál fiatalabb magyar labdarúgók összesített játékidejének növekedése: múlt hét végén az eggyel korábbi körhöz képest majdnem feleannyi, kilenc ifjú játékos kapott lehetőséget, akik 612 percen osztoztak.

A paksi Tamás Olivér (zöld mezben) örülhetett az MTK elleni győzelem után Forrás: mtkbudapest.hu
Az MTK Budapest és a Paksi FC összecsapása vitte a prímet a magyar fiatalok foglalkoztatását tekintve, fővárosi oldalon Várkonyi Bence (19), Kata Mihály (19) és Vancsa Zalán (17) is játszott, míg a 4–1-es győzelmet arató vendégek színeiben Tamás Olivért (20) figyelhettük. Rangadót vívott egymással a tabellán második Kisvárda és harmadik Puskás Akadémia: az 1–1-re végződő mérkőzésen a felcsútiak színeiben Komáromi György (19) végigjátszotta a találkozót, másik magyar fiatalt nem láthattunk. Amit érdemes megjegyezni, hogy a Puskás gólját a 19 éves román támadó, Marius Corbu szerezte, aki legutóbbi négy élvonalbeli meccsén harmadjára volt eredményes. A sereghajtó Gyirmót a DVSC ellen igyekezett javítani hazai pályán, a 0–0-s döntetlennel azonban nem sikerült elmozdulniuk az utolsó pozícióból. Csak a debreceni együttesben játszott 2001-es vagy fiatalabb futballista: Baranyai Nimród (18) és Baráth Péter (19) is végig a pályán volt. Az elmúlt napokban edzőt váltó (Peter Stöger helyett Sztanyiszlav Csercseszov) Ferencváros egy kései góllal verte a Budapest Honvédot (1–0), amelybe Kerezsi Zalán (18) a hosszabbításban állt be, a Zalaegerszegben pedig Skribek Alent (20) dobták be félidőben, amely 2–0-ra győzte le otthon az Újpest gárdáját. A Mol Fehérvár–Mezőkövesd összecsapáson nem lépett pályára fiatal magyar labdarúgó.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 17. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként MTK Budapest: 96+69+16= 181 perc Zalaegerszegi TE: 49 perc DVSC: 94+94= 188 perc Paksi FC: 96 perc Puskás Akadémia: 94 perc Budapest Honvéd: 4 perc Játékosonként Baráth Péter (DVSC): 94 perc Komáromi György (Puskás Akadémia): 94 perc Tamás Olivér (Paksi FC): 96 perc Baranyai Nimród (DVSC): 94 perc Várkonyi Bence (MTK Budapest): 96 perc Kata Mihály (MTK Budapest): 69 perc Skribek Alen (Zalaegerszegi TE): 49 perc Vancsa Zalán (MTK Budapest): 16 perc Kerezsi Zalán (Budapest Honvéd): 4 perc ÖSSZESEN: 612 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.