2024. október 21.
U23-as és junior triatlon-világbajnokság, Spanyolország

2022-02-15 08:54

Labdarúgás: tovább növekedtek a fiatalpercek az NB I-ben

Továbbra is növekvő tendenciát figyelhetünk a fiatalok NB I-es játékidejét tekintve a tavaszi szezonban. Az első osztály 20. fordulójában összesen 764 percet töltöttek a pályán a 2001-ben vagy később született játékosok.

A február elején visszatérő NB I 18. fordulójában 556 percet, míg a 19.-ben 731-et kaptak a 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgók, a növekedés pedig – bár kisebb mértékben, de – tovább folytatódott a múlt hét végi, 20. körben. Hat klub tizenkét ifjonca összesen 764 minutumot tölthetett a pályán. Közülük hárman is végigjátszották a Paks–Gyirmót (2–3) összecsapást: a hazaiaknál Tamás Olivér (20), a vendégeknél Major Martin (20) és Csörgő Viktor (20) bizonyíthatott közel 100 percen keresztül. Tamás mellé az utolsó negyedórára a 18 éves Vas Gábor is beállt a tolnaiakhoz, akik meglepetésre kikaptak a kiesés elől menekülő, ám egyre jobb formába lendülő győriektől.

Skribek gólja csak a szépítésre volt elég az MTK ellen Forrás: pfla.hu
Az imént említett mérkőzéshez hasonlóan a Puskás Akadémia–MTK Budapest (1–2) találkozón is négy 2001-es vagy annál fiatalabb futballista kapott szerepet. „Országos egyes” – gondolhattuk a meccs előtt, hiszen az akkor még listavezető felcsútiak az utolsó helyezett fővárosiakat fogadták, a papírforma viszont borult, a diadalból pedig Varju Benedek (20) és Kata Mihály (19) is kivette a részét – mindketten pályán voltak a kezdő sípszótól az utolsóig. A hazaiak színeiben Skribek Alen (20) a második félidő elején állt be, és (szépítő) góllal hálálta meg Hornyák Zsolt vezetőedző bizalmát. A mester a játékrész utolsó harmadára a 20 éves Komáromi Györgyöt is bedobta. A DVSC nem bírt hazai pályán a Mezőkövesddel (1–4); a debrecenieken a három „B-betűs” fiatal, Baráth Péter (19), Baranyai Nimród (18) és Bényei Ágoston (18) sem tudott segíteni. Hozzájuk hasonlóan a zalaegerszegi Szalay Szabolcs (19) is vesztes csapat tagjaként vonulhatott a lefújást követően az öltözőbe; a kék-fehérek 3–1-es vereséget szenvedett otthon a tabella élére visszaugró Ferencvárostól. Az Újpest–Kisvárda (0–0) és a Budapest Honvéd–Mol Fehérvár (3–1) összecsapásokon nem játszott 2001-es vagy annál fiatalabb magyar játékos.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 20. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként Gyirmót FC Győr: 98+98= 196 perc MTK Budapest: 95+95= 190 perc DVSC: 93+71+22= 186 perc Paksi FC: 98+15= 113 perc Puskás Akadémia: 39+16= 55 perc Zalaegerszegi TE: 24 perc Játékosonként Baráth Péter (DVSC): 93 perc Major Martin (Gyirmót FC Győr): 98 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 95 perc Tamás Olivér (Paksi FC): 98 perc Vas Gábor (Paksi FC): 15 perc Baranyai Nimród (DVSC): 71 perc Kata Mihály (MTK Budapest): 95 perc Skribek Alen (Puskás Akadémia): 39 perc Csörgő Viktor (Gyirmót FC Győr): 98 perc Szalay Szabolcs (Zalaegerszegi TE): 24 perc Bényei Ágoston (DVSC): 22 perc Komáromi György (Puskás Akadémia): 16 perc ÖSSZESEN: 764 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.