2024. október 21.
U23-as és junior triatlon-világbajnokság, Spanyolország

2022-04-05 08:56

Labdarúgás: visszatért az NB I, csökkenő „fiatalpercekkel”

A válogatott szünet után újra fordulót rendeztek az NB I-ben; a 26. körben az előzőkhöz képest tovább csökkent a 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgók összesített játékideje.

Véget ért a válogatott szünet, ami azt jelenti, hogy ismét fordulót rendeztek a labdarúgó NB I-ben. A fiatalok azonban nem örülhettek túl sok lehetőségnek, hosszú idő után újra 500 perc alá csökkent az összesített játékideje a 2001-es vagy annál fiatalabb futballistáknak.

Az MTK-s Kata Mihályék (labdával) egyre nehezebb helyzetben vannak Fotó: Zádor Péter/MTK Budapest
A „fiatalpercek” közel felét az MTK Budapest biztosította: az Újpest ellen idegenben 2–0-s vereséget szenvedő, így a kiesés elleni harcban egyre nehezebb helyzetbe kerülő fővárosiak színeiben a visszatérő Varju Benedek (20) és Kata Mihály (19) is végig a pályán volt, míg az U19-es válogatott elitkörében bizonyító Vancsa Zalán (17) a második játékrész közepén szállt be. Egy debütánst is köszönthetett a liga: az Újpest csapatában a hosszabbítás során a 21 éves Kovács Dominik kapott lehetőséget. Az MTK-hoz hasonlóan három 2001-es vagy annál fiatalabb játékost vetett be a Paks vezetőedzője, Bognár György: a szakember a Budapest Honvéd elleni, 1–1-re végződő bajnokin a kezdőcsapatba jelölte a 18 esztendős Vas Gábort, míg a második félidőben Szabó Bálintot (21) és Tamás Olivért (20) is becserélte. A márciusban a felnőttválogatottba első alkalommal meghívott Baráth Péter (20) ismét végigjátszotta a DVSC mérkőzését – a debreceniek a Zalaegerszeg ellen játszottak hazai pályán 0–0-s döntetlent. Érdekesség, hogy a ZTE-nek a legutóbbi öt élvonalbeli meccsén négyszer is ez a végeredmény született. A Mezőkövesd–Gyirmót összecsapáson is csak egy fiatalt láthattunk: a vendégek színeiben Radics Márton (20) kezdett, bő 60 percet töltött a gyepen. A forduló rangadóján, a második Puskás Akadémia és az éllovas Ferencváros ütközetén figyelhettük a játéknap legifjabb labdarúgóját: a felcsútiaknál a 17 éves Bakti Balázs a hajrában szállt be a 2–2-re végződő összecsapáson. A Mol Fehérvár–Kisvárda (5–3) találkozón gólból sokat láthattunk, 2001-es vagy fiatalabb spílert viszont egyik együttesben sem.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 26. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként MTK Budapest: 94+94+23= 211 perc Paksi FC: 66+30+20= 116 perc DVSC: 95 perc Gyirmót FC Győr: 61 perc Puskás Akadémia: 10 perc Újpest: 2 perc Játékosonként Baráth Péter (DVSC): 95 perc Kata Mihály (MTK Budapest): 94 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 94 perc Vas Gábor (Paksi FC): 66 perc Radics Márton (Gyirmót FC Győr): 61 perc Szabó Bálint (Paksi FC): 30 perc Vancsa Zalán (MTK Budapest): 23 perc Tamás Olivér (Paksi FC): 20 perc Bakti Balázs (Puskás Akadémia): 10 perc Kovács Dominik (Újpest): 2 perc ÖSSZESEN: 495 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.