2024. október 21.
U23-as és junior triatlon-világbajnokság, Spanyolország

2022-04-26 08:56

Labdarúgás: újra lejtmenetben az NB I-es fiatalpercek

A labdarúgó NB I fiatalperceinek hullámvasútja ismét lejtmenetnek indult, az eggyel korábbi körhöz képest a 29. fordulóban több mint 250 perccel kaptak kevesebbet a 2001-es vagy fiatalabb magyar játékosok.

Ismét csökkenést jegyezhettünk fel az NB I-ben játszó, 2001-es vagy annál fiatalabb magyar labdarúgók játékidejét tekintve: míg az eggyel korábbi körben 936, addig a múlt hét végi, 29. fordulóban 685 percnyi bizalmat kaptak az edzőiktől az ifjú futballisták.

Kata Mihály (balra) és az MTK Budapest nem bírt a Mezőkövesddel, közel a kiesés Forrás: MTK Budapest
Ilyen téren továbbra is az MTK Budapest a legaktívabb, amely az egy héttel korábbi statisztikájára is rá tudott licitálni: Márton Gábor vezetőedző – akit a mérkőzést követően menesztett a klub vezetősége – öt 2001-es vagy fiatalabb labdarúgónak adta meg a lehetőséget a bizonyításra a Mezőkövesd elleni, hazai pályán elszenvedett vereség (0–4) során; Varju Benedek (20) és Kata Mihály (20) végig a pályán volt, míg Várkonyi Bence (20), Kovács Mátyás (18) és Vancsa Zalán (17) csereként állt be. A klubot, amely – nem csak a fordulóban, de az évad eddigi meccsein is – a legtöbb lehetőséget adta fiataljainak a játékra, nagy valószínűséggel jövőre a másodosztályban figyelhetjük. A Gyirmót sincs sokkal jobb helyzetben az említett fővárosiaknál: a győriek két húszévessel, Csörgő Viktorral és Radics Mártonnal a pályán 1–1-et játszottak otthon a Budapest Honvéddal, így épp egy ponttal állnak közelebb a bennmaradást érő 10. helyhez, mint az MTK; a hátrányuk azonban négy fordulóval a vége előtt így is hat egység. A Kisvárdától elszenvedett veresége (1–0) után a DVSC sem lehet még teljesen nyugodt a kiesés elől menekülve: a debreceniek nyolc pontra állnak a kiesőzónától. A várdaiak ellen is végig a pályán volt az alapember Baráth Péter (20), Bényei Ágoston (19) pedig az utolsó félórára állt be. Az ezüstéremért harcoló Puskás Akadémia fontos pontokat hullajtott a Mol Fehérvár otthonában a hajrában (2–2). A felcsútiaknál először kezdett NB I-es meccsen a 17 esztendős Bakti Balázs, míg Skribek Alent (21) és Komáromi Györgyöt (20) a hajrában dobták be. Fordulatos találkozó kerekedett a Zalaegerszeg–Paks (2–3) találkozóból, amelynek egyetlen fiatal résztvevője a vendégek támadója, Szabó Bálint (21) volt. A Ferencváros–Újpest (2–1) derbin nem játszott 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgó; győzelmével az FTC megvédte a bajnoki címét.

A 2001-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 29. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként MTK Budapest: 92+92+72+25+13= 294 perc DVSC: 98+31= 129 perc Gyirmót FC Győr: 94+11= 105 perc Puskás Akadémia: 71+19+7= 97 perc Paksi FC: 60 perc Játékosonként Baráth Péter (DVSC): 98 perc Csörgő Viktor (Gyirmót): 94 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 92 perc Kata Mihály (MTK Budapest): 92 perc Várkonyi Bence (MTK Budapest): 72 perc Bakti Balázs (Puskás Akadémia): 71 perc Szabó Bálint (Paksi FC): 60 perc Skribek Alen (Puskás Akadémia): 47 perc Bényei Ágoston (DVSC): 31 perc Kovács Mátyás (MTK Budapest): 25 perc Vancsa Zalán (MTK Budapest): 13 perc Radics Márton (Gyirmót FC Győr): 11 perc Komáromi György (Puskás Akadémia): 7 perc ÖSSZESEN: 685 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.