Három teljesen más stílusú válogatott ellen bizonyíthatnak a mieink a hazai U19-es fiú-vb-n
Váradi Kornéllal, az U19-es fiú kosárlabda-válogatott szövetségi edzőjével az után beszélgettünk, hogy kisorsolták a nyári, debreceni korosztályos világbajnokság csoportbeosztását. A szakvezető szerint közepes erősségű négyesbe került a magyar együttes.
Mint arról beszámoltunk, Törökország, a Koreai Köztársaság és Argentína mellé kapott besorolást a magyar válogatott a nyári U19-es fiú kosárlabda-világbajnokságon, amelynek június 24. és július 2. Debrecen ad otthont. A kedd délutáni sorsolást követően a mieink szövetségi edzőjét Váradi Kornélt kérdeztük az ellenfelekről, illetve a magyar csapat esélyeiről.
„Világbajnokságról lévén szó, nem számíthattunk arra, hogy könnyű csoportot kapunk, hiszen a legszűkebb elittel, az egyes kontinensek legjobbjaival szerepelünk közös mezőnyben, ez utóbbi pedig már önmagában hatalmas megtiszteltetés számunkra – kezdte Váradi Kornél az Utánpótlássportnak. – Nyilvánvalóan, ezért elsősorban a hazai szövetséget, valamint Debrecen városvezetését illeti az elismerés, hogy 2020-ban Magyarország elnyerte a rendezés jogát, és hazánk újabb rangos eseménynek adhat otthont. Az elmúlt évek hasonló tornáin – a leány-, illetve a 3x3-as szakágban – pedig már bizonyította mind az MKOSZ, mind Debrecen, hogy remek házigazdája lesz a tornának.
A sorsolást követően már aznap elkezdtük feltérképezni az ellenfeleinket, de persze a csapatok mélyebb kielemzése még hátra van. A következő összetartáson már el is kezdjük az ellenfél-specifikus felkészülést. Kíváncsian várom, mire leszünk képesek, mivel valamennyi riválisunk nagyon magasan jegyzett válogatott."
Ráadásul a szerkezetet tekintve a dél-koreai és a török csapat a paletta két végét jelenti. A dél-koreai válogatott alacsonyabb szerkezetű, rendkívül mozgékony csapat, és gyors játékot játszik, a törököket pedig nem kell bemutatni: tele vannak jó magasemberekkel, úgyhogy nem véletlenül szerepelnek Európa és a világ elitjében.
Azonban meg vagyok győződve arról, hogy Argentína, Dél-Korea és Törökország is ellen megtaláljuk majd azokat a játékelemeket, amelyekben a mi akaratunk érvényesülhet. Ennek megfelelően minden adódó lehetőséget meg kell ragadnunk.”
A csoportkörnek csupán rangsoroló szerepe van a világbajnokságon, ugyanis a négy csoport mind a 16 csapata továbbjut a nyolcaddöntőbe. A sorsolással az is eldőlt, a mieink a szerb, japán, brazil, egyiptomi C jelű négyesből kapnak majd ellenfelet a legjobb 16 között.
„A fő célunk, hogy versenyképesek legyünk, és szoros meccseket játszunk a világ legjobbjai ellen.
Minden meccsen nagy energiára lesz szükségünk. Remélem, minél többen kilátogatnak majd a debreceni Főnix Arénába, és a helyszínen buzdítanak minket.”
A-csoport: Spanyolország, Franciaország, Kína, Kanada
B-csoport: Egyesült Államok, Szlovénia, Libanon, Madagaszkár
C-csoport: Brazília, Szerbia, Japán, Egyiptom
D-csoport: MAGYARORSZÁG, Törökország, Koreai Köztársaság, Argentína
(Kiemelt képen: az U19-es válogatott hátvédje, Csátaljay Péter / Forrás: FIBA.Basketball)