2024. október 23.
Ifjúsági ökölvívó-világbajnokság, Montenegró

2023-07-01 22:11

Vereség a franciáktól az U18-as leány Eb nyitányán

A Völgyi Péter vezette U18-as leány kosárlabda-válogatott húsz ponttal kikapott a franciáktól a konyai korosztályos Európa-bajnokság első játéknapján. Vasárnap a lengyelek ellen folytatják a mieink a csoportkörben.

A magyar csapat szombat este a tavalyi vb-bronzérmes franciák ellen nyitotta szereplését a törökországi U18-as leány kosárlabda Európa-bajnokságon.

Remekül kezdték a meccset a mieink, négy perc elteltével 10–4-re vezettek, ezután viszont jó ideig nem találtak be Völgyi Péter tanítványai, így az első negyed kétharmadánál már az előzetesen esélyesebbnek tartott franciák álltak jobban (10–11). Majd az etap utolsó perceit is az ellenfél uralta; 12–19-nél rajtolt a második szakasz. A folytatásban továbbra is a franciák akarata érvényesült, a magyar lányok több mint nyolc percen keresztül pont nélkül maradtak, emiatt pedig időközben 14 pontra nőtt különbség (12–26). Fárbás Eliza törte meg „kosárcsendet", és ekkor éledezni látszott a mieink támadó játéka (18–30). Toman Dóra triplája után 21–34-nél ért véget az első félidő.

A nagyszünetet követően állandósulni látszott a különbség (27–40), Dobó Lilla kosarai után a negyed második felében újra a franciák irányítottak (27–46). A záró felvonásnak 32–48-as állásnál vágtak neki a felek. Fárbás Eliza és Gábor Lili pontjaival 12-re zárkózott fel válogatottunk (36–48). Közelebb jönni azonban már nem sikerült a végjátékban, így a magyar csapat végül 61–41-es vereséget szenvedett az első csoportmeccsén. A mieink legeredményesebbjeként Fárbás Eliza 12 ponttal zárt.

Folytatás vasárnap 18 órától a lengyelek ellen. A csoport másik mérkőzésén a házigazda törökök 71–47-re verték a lengyeleket.

U18-AS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, KONYA (TÖRÖKORSZÁG)