2024. szeptember 8.
U19-ES FIÚ VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BURGASZ U20-AS BIRKÓZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, PONTEVEDRA

Birkózás

2024-05-26 20:27

Korcsog Milán bronzérmes a bakui U23-as Eb zárásaként

A szabadfogású Korcsog Milán (125 kg) a helyosztón ukrán ellenfelet legyőzve bronzérmet szerzett a bakui U23-as birkózó Európa-bajnokságon. A magyar fiatalok összesen öt éremmel zárták a kontinensviadalt.

Miután szombaton Korcsog Milán előbb győzelemmel kezdett a negyeddöntőben, majd a döntőbe jutásért vereséget szenvedett, így vasárnap a bronzéremért birkózhatott a szabadfogásúak 125 kilós mezőnyében a bakui U23-as Európa-bajnokság záró napján.

A Csepeli TC-KIMBA nehézsúlyú kiválósága – aki két évvel ezelőtt Eb-ezüstérmes volt ebben a korosztályban – a harmadik helyért a szintén U23-as Eb-második, ukrán Volodimir Kocsanovval találkozott. A magyar fiú türelmes, taktikus birkózással – egy négypontos lábratámadásnak és két kétpontos levitelnek köszönhetően – végül

magabiztosan, 8–1-re győzött a bronzcsatában,

így a kötöttfogásúak és a lányok után a szabadfogásúak sem zárták érem nélkül az Európa-bajnokságot.

Korcsognak ez volt a negyedik dobogós helyezése korosztályos világversenyről.

Korcsog Milán (fehérben) bronza révén a szabadfogású küldöttség is szerzett érmet az U23-as Eb-n Forrás: MBSZ
A magyar válogatott összesen öt éremmel fejezte be a kontinensviadalt,

miután a kötöttfogásúak közül László Koppány (130 kg) második, Tösmagi Attila (77 kg) harmadik lett, míg a nők mezőnyében Pók Karolina (68 kg) és Virág Zsófia (76 kg) egyaránt bronzérmet szerzett.

Az összesített éremtáblázaton a magyar csapat a kilencedik helyen végzett. Ami a medálok számát illeti, a mieink ezzel Bakuban megismételték a tavalyi, bukaresti éremtermést – annyi különbséggel, hogy Romániában két arany, egy ezüst és két bronz volt a leosztás.