UtánpótlásSport Úszás: Jackl Vivien ifjúsági Európa-bajnok lett 400 m vegyesen Vilniusban; Birkózás: Lévai Levente U20-as Európa-bajnoki címet szerzett Újvidéken
2024. július 2.
Ifjúsági úszó Európa-bajnokság, Vilnius

Vívás

2024-06-03 10:32

Három Honvéd-arany a korosztályos párbajtőrözők válogatóján

A múlt hét végén a második előválogatót is megtartották a korosztályos párbajtőrözők számára.

A múlt hét végén Keszthely adott otthon a junior és kadét párbajtőrözők második előválogatójának.

A juniorok között a Budapesti Honvéd két reménysége zárt az élen.

A fiúk döntőjében Pelle Domonkos 15:12-re győzte le Keresztes Ádámot (Tata), a lányok fináléjában az előző válogatón is első Gachályi Gréta nyert 15:11-re a klubtársa, Szilárd Anna ellen.

A kadétmezőnyben is az esélyesek közül kerültek ki a győztesek.

A fiúk versenyében az ugyancsak honvédos Petrovszki Áron nyert (a BVSC-s Bobach Artúr nem állt ki a döntőre), a lányok viadalán a Diósgyőri VE ígérete, Terhes Hanna 15:12-re múlta felül az aranyért az FTC-t képviselő Horváth Lottit. Petrovszki és Terhes is a második válogatóját nyerte az évad elején.

A részletes eredmények ITT érhetők el.

(Kiemelt képünkön: a junior fiúverseny első nyolc helyezettje Forrás: Magyar Vívó Szövetség)