2024. július 7.
Ifjúsági úszó Európa-bajnokság, Vilnius U18-as fiú vízilabda-világbajnokság, Buenos Aires

Tenisz

2024-06-10 14:33

Két magyar elsőség a juniorok lengyelországi ITF-tornáján

Bíró Melinda egyesben, Kincses Kolos párosban nyert a junior teniszezők lengyelországi ITF-versenyén.

A hazai tenisz szövetség tájékoztatása szerint két magyar tornagyőzelem született az MTSZ versenyeztetési programjában szereplő lengyelországi J100-as ITF-versenyen.

A junior leányteniszezők között Bíró Melinda 5. kiemeltként szettveszteség nélkül nyert: a döntőben 6:0, 6:3-ra győzött a lengyel Paszun ellen, és

harmadik, egyben eddigi legnagyobb tornagyőzelmét aratta

a tavalyi pécsi (J60) és székesfehérvári (J30) diadala után.

A fiúk versenyében Kincses Kolos emelhette magasba a páros trófeát, melyet az olasz Crivellaro oldalán szerzett meg. A magyar ígéret egyéniben is közel volt az elsőséghez, egészen a döntőig jutott, azt azonban bokasérülés miatt feladta.

(Kiemelt képünkön: Bíró Melinda Forrás: MTSZ)