2024. október 18.
U23-as és junior triatlon-világbajnokság, Spanyolország

2024-06-15 10:53

Az U20-as fiúk és lányok is vereséget szenvedtek edzőmeccsen

Az U20-as férfi kosárlabda-válogatott 15 ponttal alulmaradt a lengyelekkel szemben a fehérvári felkészülési meccsen, míg az U20-as lányok ugyanitt 12 pontos vereséget szenvedtek a portugáloktól.

Mint arról beszámoltunk, a B-divíziós korosztályos Eb-re készülő U20-as férfi kosárlabda-válogatott csütörtökön 81–77-re verte a lengyeleket, a két csapat fehérvári edzőmeccsén. A felek másnap ismét összecsaptak, és a Carlos Vallejo vezette mieink ismét jól kezdtek: a 24–18-as első negyed után a félidőben 50–40-re vezetett a házigazda együttes. A nagyszünetet követően azonban az A-divíziós lengyelek ritmust váltottak, megfordították a mérkőzést, így végül a magyar fiúk 88–73-as vereséget szenvedtek.

A fiúk után a szintén Európa-bajnokságra hangoló U20-as lányok is pályára léptek az MKOSZ székesfehérvári edzőközpontjában; Tursics Krisztián válogatottja a portugálokkal találkozott. A pontszegényen, ugyanakkor rendkívül kiegyenlített alakuló első félidő után 24–24-es állás szerepelt az eredményjelzőn. A harmadik felvonásban sem alakult ki nagyobb különbség (39–41), mígnem a záró negyedet tíz ponttal megnyerték a vendégek, akik ezzel 66–54-es sikert arattak a mieink felett. A két csapat szombat délután 15 órától ismét megmérkőzik egymással.

(Kiemelt képen: Bajzáth Lili, az U20-as női válogatott irányítója Fotó: Girgász Péter/MKOSZ)