2024. szeptember 8.
U19-ES FIÚ VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BURGASZ U20-AS BIRKÓZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, PONTEVEDRA

Kézilabda Junior női kézilabda-világbajnokság

2024-06-22 15:00

Veretlenül középdöntős a junior női válogatott a világbajnokságon

Dél-Koreát is simán verte a magyar junior női kézilabda-válogatott az Észak-Macedóniában zajló világbajnokságon.

Az már utolsó forduló előtt eldőlt, hogy a magyar junior női válogatott továbbjutott a középdöntőbe a Szkopjében zaló világbajnokságon. A harmadik mérkőzés tétje az volt, hogy győzelmet visz-e Szilágyi Zoltán csapata a következő körbe.

Szombaton az ugyancsak veretlen Dél-Koreával találkozott a magyar együttes. A meccs érdekessége, hogy a 2004-2005-ös korosztály még ifjúságiként szenvedett utoljára vereséget, éppen a koreaiak ellen a 2022-es ifjúsági világbajnokságon.

A mérkőzésen kiegyenlítetten indult, azonban 6–6 után a mieink fokozatosan egyre nagyobb előnybe kerültek, ami a félidőben már négygólós volt. A második játékrészben aztán nem hagyott kérdést az Európa-bajnoki címvédő csapat, és végül simán, 32–17-re verte az ázsiai riválist.

A legeredményesebb magyar játékos Csernyánszki Lilána volt hét góllal.

A középdöntő küzdelmeit június 23–25. között rendezik.

Junior női kézilabda-világbajnokság, C-csoport, 3. forduló:

Magyarország–Dél-Korea 32–17 (13–9)

A magyar csapat góllövői: Csernyánszki 7, Kovács 4, Csíkos 4, Vártok 3, Szabó L. 3, Szabó A. 2, Horváth 2, Varga 2, Panyi 2, Török, Faragó, Kövér.