2024. szeptember 8.
U19-ES FIÚ VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BURGASZ U20-AS BIRKÓZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, PONTEVEDRA

Cselgáncs

2024-06-25 13:42

Tizenöt magyar érem született a serdülő Európa-kupán

Eredményesen zárta a magyar csapat a Szlovéniában megrendezett serdülő cselgáncs Európa-kupát.

Tizenhárom ország (Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Észtország, Horvátország, Lettország, Magyarország, Németország, Olaszország, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Ukrajna) kétszázhárom serdülő cselgáncsozója lépett tatamira a szlovéniai Hoce városában, a korosztály számára megrendezett Európa-kupán és technikai szemináriumon – írja a judoinfo.hu.

Az Európai Judo Szövetség törekvése, hogy a serdülő korcsoport számára is komoly nemzetközi sorozatot rendezzen, de ebben a sorozatban a versengés mellett a technikai tudás fejlesztése is cél, éppen ezért a küzdelmeket technikai szemináriumok kísérik, szakemberek részvételével. Az előző fordulót Magyarországon, Győrben rendezték meg, ezúttal Szlovénia volt a házigazda.

A magyar fiatalok ismét kitettek magukért az Európa-kupán, amelyen három arany-, öt ezüst- és hét bronzéremmel az éremtáblázat harmadik helyén végeztek, Szerbia (5, 3, 9) és Csehország (4, 0, 1) mögött.

(Kiemelt képünkön: Raffay Zsófia (balról a második) arany-, Pajerich Anna (balról) ezüstérmes lett Forrás: judoinfo.hu)