2024. július 1.
JUNIOR NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, ÉSZAK-MACEDÓNIA U23-AS ÉS IFJÚSÁGI KAJAK-KENU EURÓPA-BAJNOKSÁG

Birkózás

2024-06-28 20:20

Balázs ezüst-, Szentpál bronzérmes az újvidéki U17-es Eb-n

Balázs Éda (61 kg) ezüst-, Szentpál Vivien (40 kg) bronzérmet szerzett az Újvidéken zajló U17-es birkózó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

Két magyar leány birkózó is érdekelt volt az éremcsatákban az U17-es birkózó Európa-bajnokság péntek esti programjában. Az U15-ös Európa-bajnok Balázs Édát (DVTK-KIMBA) a 61 kilósok aranycsatájában figyelhettük, miután az előző napon három győzelemmel meg sem a döntőig, amelyben aztán a német Leonie Steigert várt rá. A magyar lány végül nem bírt riválisával, 6–0-ra alulmaradt a fináléban, így

ezüstérmet szerzett a kadétkorosztály kontinensviadalán.

Ugyanakkor nem Éda volt a pénteki nap egyetlen magyar érmese, miután a 40 kilósok mezőnyében szereplő Szentpál Vivien (Dél-Zselic-KIMBA) a csütörtöki elődöntős veresége után

a bronzmeccsen 4–0-s vezetésnél kétvállra fektette a török Emine Bariskant.

A magyar leányküldöttség két ezüst-, egy bronzéremmel és egy ötödik helyezéssel végzett.

Mindeközben pénteken a szabadfogásúak is megkezdték szereplésüket. Közülük Szikszai Levente (80 kg) és Mizsei Bátor (55 kg) a nyolcaddöntőig jutott, míg Juhász György (110 kg) a selejtezőben kapott ki. Egyedüliként Szikszai folytathatja a vigaszágon. Németh Bálint (51 kg), Somogyvári Milán (60 kg), Laposa Márk (70 kg) és Soliman Youssef (92 kg) személyében szombaton újabb négy magyar fiatal lép szőnyegre.

(Kiemelt képen: Balázs Éda (zöldben) Forrás: UWW/MBSZ)