UtánpótlásSport Úszás: Jackl Vivien ifjúsági Európa-bajnok lett 400 m vegyesen Vilniusban; Birkózás: Lévai Levente U20-as Európa-bajnoki címet szerzett Újvidéken
2024. július 2.
Ifjúsági úszó Európa-bajnokság, Vilnius

Birkózás

2024-06-30 20:38

Laposa Márk bronzérmével zárult az újvidéki U17-es Eb

A szabadfogású Laposa Márk (71 kg) legyőzte azeri ellenfelét a helyosztón, így bronzérmet szerzett az újvidéki U17-es birkózó Európa-bajnokság záró napján.

Két magyar szabadfogású birkózó maradt versenyben az Újvidéken rendezett U17-es Európa-bajnokság záró napjára. Az újpestiek U15-es Eb-ezüstérmes ígérete, Laposa Márk a 71 kilósok bronzmeccsén volt érdekelt, és 10–6-ra verte az azeri Gazanfar Kazimlit, s ezzel

Laposa a szabadfogású küldöttség első és egyetlen dobogósa lett a kontinensviadalon.

A pécsi Soliman Youssef (92 kg) a vigaszágon 7–0-ra vereséget szenvedett és kiesett az azeri Farhad Suleymanlival szemben.

A magyar csapat hat éremmel, közte két ezüsttel és négy bronzzal fejezte be az Eb-t, méghozzá az éremtáblázat hetedik helyen zárva.

(Kiemelt kép forrása: UWW/MBSZ)