UtánpótlásSport Úszás: Jackl Vivien ifjúsági Európa-bajnok lett 400 m vegyesen Vilniusban; Birkózás: Lévai Levente U20-as Európa-bajnoki címet szerzett Újvidéken
2024. július 2.
Ifjúsági úszó Európa-bajnokság, Vilnius

Kajak-kenu U23-as és ifjúsági kajak-kenu Európa-bajnokság

2024-06-30 19:07

Magyar éremeső az U23-as és ifjúsági Eb-n

A pozsonyi korosztályos kajak-kenu Európa-bajnokság második döntős napján 22 érmet érdemeltek ki a magyar fiatalok.

A magyar ígéretek szombaton hat medáliát szereztek a pozsonyi ifjúsági és U23-as kajak-kenu Európa-bajnokságon, majd

vasárnap huszonkét éremmel gyarapították a gyűjteményt.

A délelőtti programban Európa-bajnoki aranyéremnek örülhetett az U23-as között Hidvégi Hunor ( K1 1500 m) és Horányi Dóra (C1 500 m), valamint az ifi mezőnyben Mészáros Anna (K1 500 m).

Hidvégi Hunor Forrás: MKKSZ

Az ifik között továbbá ezüst került Kaed Ádám (K1 500 m), valamint az Avar Tamás, Juhász Máté (K2 500 m) és a Kurczina Máté, Mitropoulos Iliász (C2 500 m) kettős nyakába. A fiatalabbnál bronzot nyert Sárkány Réka (C1 500 m), az idősebbeknél Ujfalvi Laura (K1 500 m) és a Molnár Csanád, Juhász István (C2 500 m) duó.

Délután egymás után érkeztek a kiváló magyar eredmények.

Az ifiknél kétszer is első helyen ért célba a Matkovics Vanda, Paragi Petra (C2 500 m, C2 200 m) páros, nyert a Holló Hanna, Horváth Kata (K2 500 m) duó, valamint az Avar Tamás, Mertz Attila, Juhász Máté, Szabó Vilmos (K4 500 m) és a Holló Hanna, Jeszkel Panna, Mészáros Anna, Horváth Kata (K4 500 m) négyes is. Az U23-as viadalon duplán Eb-győztes lett Opavszky Réka és Csorba Zsófia (C2 500 m, C2 200 m), továbbá legyőzhetetlennek bizonyult a Tamási Zsombor, Őry Zsombor, Tamás Gergő, Keller Gergő (K4 500 m) alkotta egység.

Opavszky Réka és Csorba Zsófia Forrás: MKKSZ

A második helyen haladt át a célvonalon az ifi Győre Panna (C1 200 m) és az U23-as Horányi Dóra (C1 200 m). A dobogó harmadik fokára pedig az ifiknél Bauer Zita (K1 200 m), az U23-asok versenyén Kiskó Réka (K1 200 m) és a Nemes Réka, Ujfalvi Laura, Dráviczki Dóra, Decsi Dorina (K4 500 m) négyes állhatott fel.

A magyarok 28 érmet szereztek az Eb-n, ebből 12 a legfényesebben csillogott.

Küldöttségünk toronymagasan az éremtáblázat élén végzett.

(Kiemelt képünkön: Matkovics Vanda és Paragi Petra kettőse Forrás: MKKSZ)