U18-as fiú vízilabda-világbajnokság, Buenos Aires

Vízilabda U18-as fiú vízilabda-világbajnokság, Buenos Aires

2024-07-05 09:03

Az amerikaiak legyőzésével vb-negyeddöntőben az U18-as fiúk

Az U18-as fiú vízilabda-válogatott az amerikaiak legyőzésével bejutott a Buenos Aires-i vb negyeddöntőjébe.

Az U18-as fiú vízilabda-válogatott péntek hajnalban az amerikaiakkal játszotta harmadik csoportmeccsét az argentin fővárosban, Buenos Aires-ben zajló világbajnokságon.

Korényi Balázs együttesével jól tartották a lépést az Egyesült Államok fiataljai, a látványos meccsen 8–8-nál jött a félidő.

A harmadik negyed elején az amerikaiak egymás után lőttek három gólt, Korényi időt kért, majd egészen más módon folytatódott a meccs.

A válogatott remek védekezéssel és rendkívül hatékony támadójátékkal

zsinórban nyolc gólt szerezve hagyta állva ellenfelét.

Az amerikaiak 16–11 után tudtak újra betalálni,

a mérkőzés 19–13-as magyar sikerrel zárult.

A nemzeti együttesben Benedek Mór öt, Zeman Márton négy gólig jutott.

A magyar csapat a szerbek mögött a másodikként végzett a csoportjában, és a negyeddöntőben folytathatja a világbajnokságot

U18-as világbajnokság, Buenos Aires
A-csoport, 3. forduló
Magyarország–USA 19–13 (4–4, 4–4, 6–3, 5–2)
Magyar gólok: Benedek 5, Zeman 4, Cseh 3, Tóth, Balogh 2-2, Simon, Tátrai, Paján.

(Kiemelt kép forrása: MVLSZ)