2024. szeptember 8.
U19-ES FIÚ VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BURGASZ U20-AS BIRKÓZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, PONTEVEDRA

Egyéb sportágak

2024-07-06 16:08

F2: a 17 éves Antonelli nyerte a silverstone-i sprintfutamot

A 17 éves Andrea Kimi Antonelli megszerezte első F2-es győzelmét Silverstone-ban.

Rajt-cél győzelmet aratott Andrea Kimi Antonelli a Formula–2 silverstone-i versenyhétvégéjének sprintfutamán, ami tovább erősítheti a híreket mihamarabbi F1-es debütálása kapcsán – számol be az NSO.

A portál kiemeli, egy ideje azt pletykálják, hogy Mercedes által támogatott ifjú versenyzőnek talán meg sem kell várnia a 2025-ös szezont ahhoz, hogy debütáljon a királykategóriában.

A hírek szerint a 17 éves olasz fiatal Logan Sargeantet válthatja a Williamsnél,

ám korábban még az is felmerült, hogy ha jól teljesít idén az F2-ben, ő veheti át a Ferrarihoz távozó Lewis Hamilton helyét a Mercedesnél jövőre.

Utóbbira egyelőre nem sok esély mutatkozik, amihez az is hozzájárul, hogy a mostani versenyhétvégét megelőzően Antonellinek dobogós helyezése sem volt az F1 előszobájának számító betétsorozatban. Silverstone-ban azonban a pole pozícióból vághatott neki az esősnek ígérkező sprintfutamnak, amelyen végül magabiztos teljesítményt nyújtva megszerezte a győzelmet.

(Kiemelt képünkön: Andrea Kimi Antonelli Forrás: fiaformula2.com)