2024. szeptember 8.
U19-ES FIÚ VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BURGASZ U20-AS BIRKÓZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, PONTEVEDRA

2024-07-10 19:01

Kikapott a nyolcaddöntőben az U20-as női válogatott a litvániai Eb-n

Kiélezett végjáték után három ponttal alulmaradt az U20-as női kosárlabda-válogatott a lengyelekkel szemben a Litvániában zajló korosztályos Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. A mieink a 9-16. helyért folytatják.

Miután a magyar válogatott a D-csoport második helyén végzett, a legjobb 16 között a C jelű négyes harmadikja, vagyis a lengyel együttes következett a litvániai U20-as női kosárlabda Európa-bajnokságon.

Tursics Krisztián tanítványai jól kezdték a meccset: előbb 5–0-ra, majd 12–9-re is vezettek az elején, viszont a nyitó negyed utolsó perceitől az ellenfél átvette az irányítást, így az első tíz perc aztán már 16–12-es lengyel előnnyel ért véget. Majd a gyengélkedő támadójáték miatt a folytatásban tovább nőtt a mieink hátránya, a nagyszünetben már tizennéggyel állt jobban a rivális (25–39). A harmadik felvonás közepén már húsz felett járt a differencia (28–49). Ekkor azonban nagyot fordult a játék képe: 32–52-es állás után 18–3-as szériát produkáltak a magyar lányok, minek köszönhetően ismét nyílttá vált a mérkőzés (50–55).

A szorosan alakuló végjátékban sajnos a fordítás már nem jött össze, a lengyelek 66–63-as győzelmet arattak,

és ezzel ők jutottak be a legjobb nyolc közé.

A magyar csapat legeredményesebbjeként Gyöngyösi Janka 16 pontig jutott.

A mieink így az alsóházban, a 9-16. helyért folytatják a kontinenstornát.