2024. szeptember 20.

Atlétika

2024-07-28 21:24

Bajnokokat avattak az U20-as és U23-as korosztályban

Ezen a hétvégén országos bajnoki címekért versenyeztek az U20-as és az U23-as korosztályt képviselő atléták Szolnokon.

Szombaton és vasárnap a szolnoki Véső úti sporttelep adott otthont az U20-as és az U23-as atlétikai országos bajnokságnak.

Az U20-asok számára augusztus 27. és 31. között a perui fővárosban, Limában rendeznek világbajnokságot, így a 2005-ben, valamint 2006-ban született ígéretek szereplését kiemelt figyelem kísérte.

Az U20-as bajnokságon több versenyszám is színvonalas, kiélezett küzdelmet hozott.

A fiatalok közül többen is a nemzetközi szövetség által előírt U20-as világbajnoki szinten belül teljesítettek.

A fiúknál és a lányoknál 200 méteren is remek eredmények születtek, ám az atlétákat erős hátszél segítette. 400 méteren Kovács Árpád (47.05) és Szentgyörgyi Zita (53.52) szerzett bajnoki címet dicséretes futással, míg 400 m gáton Takács Gergő (51.64) és Lalik Petra (59.94) tette meg ugyanezt. 110 m gáton Felber Farkas 13.94 másodperccel győzött, a dobóatléták közül pedig kalapácsvetésben Szabados Ármin (75,33), Imre Roland (73,95) és Viszkeleti Villő (63,44), gerelyhajításban Horváth Máté (72,05), míg diszkoszvetésben Dobó Zsombor (60,25) eredménye emelkedett ki a mezőnyből.

Szentgyörgyi Zita 100 és 400 méteren is U20-as ob-t nyert Fotó: Zsigmond László/MASZ

Az U23-asok viadalán 200 méteren állt rajthoz, és erős hátszélben versenyezve győzött a hamarosan a párizsi olimpián szereplő, 400-as országos csúcstartó Molnár Attila, és 5000 méteres gyaloglásban nyert az ötarikás játékokon a maratoni gyalogló váltó tartalékja, Spiller Tiziana.

Az U23-asok részére jövőre a norvégiai Bergenben rendeznek Európa-bajnokságot. Az ottani kvalifikációs szintekhez mérten emelhetjük ki az ob-ról a 400 méteren győztes Steigerwald Ernő (46.82) futását, valamint 400 m gáton Molnár Csaba (50.90) és Birovecz Bátor (50.95) csatáját. Rúdugrásban Böndör Márton 541 centis egyéni csúccsal lett bajnok, míg több dobónk is kitett magáért.

Női gerelyhajításban Kövér Fanni (51,62) kevéssel előzte meg Kállai-Kiss Blankát (51,43), férfi kalapácsvetésben Csekő Miklós (68,52) aranyat, Füredi Dániel (66,45) ezüstöt érdemelt ki, ugyanitt a nők között Csatári Jázmin nyert (60,58), míg férfi diszkoszvetésben Strigencz Zalán (54,85) győzött.