2024. szeptember 19.

Olimpiai játékok, 2024 Asztalitenisz Tenisz

2024-08-04 20:45

Három érmet nyertek az utánpótláskorúak vasárnap az olimpián

A párizsi olimpián vasárnap három éremmel gazdagodtak az utánpótláskorú sportolók.

Vasárnap a 22 éves Ethan Katzberg aranyérmet szerzett a párizsi olimpián kalapácsvetésben, miután 84,12 méteres eredményével senki nem tudta felvenni a versenyt. A legközelebb ehhez Halász Bence állt, aki 79,97 méterrel a második lett.

Bronzérmet nyert egyesben a 17 éves francia asztaliteniszező, Felix Lebrun, aki 4:0-ra verte a helyosztón a brazil Hugo Calderanót. A Roland Garroson zajló teniszversenyen női párosban pedig másodikként zárt a szintén 17 éves orosz Mirra Andrejeva Diana Snajderrel az oldalán.

A magyar utánpótláskorúak közül a 22 esztendős Molnár Attila 45.24 másodperces eredménnyel hatodik lett a 400 méteres síkfutás előfutamában, így nem jutott egyenes ágon az elődöntőbe, de hétfőn a vigaszágon még kvalifikálhat.

(Kiemelt képünkön: Felix Lebrun Forrás: ITTF)