2024. október 23.
Ifjúsági ökölvívó-világbajnokság, Montenegró

2024-08-04 22:35

Kikapott a belgáktól az U18-as leányválogatott a portugáliai Eb-n

Nagy csatában ötpontos vereséget szenvedett a belgáktól az U18-as leány kosárlabda-válogatott a portugáliai korosztályos Európa-bajnokság második játéknapján.

A horvátok magabiztos legyőzése után az U18-as leány kosárlabda-válogatott vasárnap este a belgákkal találkozott a portugáliai Matosinhosban zajló Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában.

A belgák nyitották jobban a találkozót (2–7), majd erre 8–0-ás szériával válaszoltak a mieink (10–7). Az egypontos belga vezetésről rajtoló második negyed első perceiben egyértelműen az ellenfél akarata érvényesült, így a magyar lányok hamar kétszámjegyű hátrányban találták magukat (14–24). A nagyszünetig hátralévő periódusban aztán ritmust váltott válogatottunk, és a remeklő Toman Réka vezérletével egyetlen pontra faragta le a különbséget (30–31).

A fordulást követően 10–0-val kezdtek Laczka Miklós tanítványai, s ezzel rögtön jelentős előnyre tettek szert (40–31). A harmadik felvonás folytatásában állandósulni látszott a különbség (47–37), mígnem az utolsó két percben a belgák némileg közelebb jöttek (50–44). Ezután a negyedik negyedet azonban sajnos nagyon elrontották a mieink: mindössze öt pontot dobtak a záró tíz percben, amelyet a belga együttes végül 16–5-re nyert meg, így

60–55-ös vereséggel ért véget az összecsapás.

A magyar válogatott egy-egy győzelemmel és vereséggel áll két forduló után. Folytatás hétfőn 19 órától a lengyelek ellen.

U18-AS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, MATOSINHOS (PORTUGÁLIA)