2024. szeptember 20.

Olimpiai játékok, 2024 Kajak-kenu

2024-08-09 13:53

Fojt Sára olimpiai bronzérmes Pupp Noémivel

Fojt Sára és Pupp Noémi kajak kettese holtversenyben bronzérmet nyert Csipes Tamara és Gazsó Alida Dóra duója mögött 500 méteren; a kenus Kiss Ágnes és Nagy Bianka ugyanezen a távon negyedik lett a párizsi olimpián.

A magyar kajak-kenu csapat mindkét korosztályos versenyzője remekelt pénteken a párizsi olimpián.

Délelőtt a 19 éves Kiss Ágnes és Nagy Bianka duója a kenu kettesek 500 méteres versenyének középfutamában a második helyen végzett, a 20 esztendős Fojt Sára és Pupp Noémi hajója pedig a kajakosok 500 méteres középfutamában lett a negyedik, így mindkét páros készülhetett a fináléra.

A döntőben Kiss és Nagy az előkelő negyedik helyen zárt, majd Fojt és Pupp helyezéséről célfotó döntött.

Hosszas vizsgálódás után

Fojtékat a németekkel holtversenyben a harmadik helyre sorolták, így bravúros bronzérem lett a jutalmuk.