2024. október 18.
U23-as és junior triatlon-világbajnokság, Spanyolország

Olimpiai játékok, 2024 Úszás

2024-08-09 12:53

Rasovszky egy éve a dobogóval is elégedett lett volna, de ma olimpiai bajnok lett!

Az UP Sport YouTube-csatornájának 2023-ban adott interjújában Rasovszky Kristóf azt mondta, bármilyen éremmel elégedett lenne Párizsban. Péntek délelőtt aztán leiskolázta az olimpia nyílt vízi úszó mezőnyét, így a múlt évi beszélgetés különleges aktualitást kapott.

Tavaly még „csak olimpiai ezüstérmesnek mondhatta magát Rasovszky Kristóf, ma azonban eljött élete pillanata:

elsőként csapott célba a párizsi olimpián a nyílt vízi úszók 10 km-es versenyében

(Betlehem Dávid bronzérmes lett). A sportolói és személyiségbeli jellemzői miatt is minden fiatal elé példaképként állítható, 27 esztendős klasszis az UP Sport Így lettünk bajnokok című YouTube-sorozatában a gyerekkorát elevenítette fel, de a múlt mellett természetesen szóba került a jövő is. Ha valamikor, hát most érdemes újranézni az interjút!

(Kiemelt képünkön: Rasovszky Kristóf az olimpiai arannyal Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)