U23-as és junior triatlon-világbajnokság, Spanyolország

Olimpiai játékok, 2024 Labdarúgás

2024-08-09 20:53

Spanyolország nyerte az olimpiát

A párizsi olimpián a spanyol labdarúgó-válogatott hosszabbításban legyőzte Franciaországot a döntőben.

Micsoda éve van a spanyol labdarúgásnak! A felnőtt Európa-bajnokság és az U19-es kontinensviadal után az U23-as korosztálynak – csapatonként három túlkoros engedélyezett – rendezett párizsi olimpiai játékokon is aranyérmes lett Spanyolország. Ugyan a csoportban vereséget szenvedett Egyiptom ellen a Santi Denia csapata, de továbbjutott, és a negyeddöntőben legyőzte Japánt, majd az elődöntőben Marokkót.

A fináléban a Thierry Henry vezette francia együttes várt a spanyolokra: a 11. percben vezetést szereztek a házigazdák (0–1), majd tíz perc alatt hármat rúgott Spanyolország (3–3). A 79. percben szépített Franciaország, és a 93. percben ki is egyenlített büntetőből. A hosszabbításban aztán kétszer is betaláltak a spanyolok (5–3), ami olimpiai bajnoki címet ért nekik.

(Kiemelt képünk fotósa: Mura László)