2024. szeptember 17.

Kézilabda Ifjúsági leány kézilabda-világbajnokság

2024-08-19 14:12

A házigazdák elleni sikerrel negyeddöntőbe jutott a magyar válogatott a Kínában zajló U18-as leány-vb-n

Négy góllal nyert a házigazda Kína csapata ellen az U18-as leány kézilabda-válogatott a vb középdöntőmeccsén, így bebiztosította a helyét a negyeddöntőben.

A csoportkört hibátlan mérleggel, három győzelemmel megnyerve várta a Kínában zajló ifjúsági (U18-as) leány kézilabda-világbajnokság középdöntőszakasztát a magyar válogatott, amely hétfőn, magyar idő szerint kora délután a házigazda csapattal találkozott a negyedik összecsapásán.

A kínaiak a tornán az első két találkozójukat (Grönland és Tajvan ellen) megnyerték, a dánoktól viszont kikaptak, így a kvartettjük második helyén kvalifikálták magukat a következő körbe.

A vártnál szorosabban alakult az meccs első félideje: bár a magyarok kezdtek jobban, ám a házigazdák hamar fordítottak, tizenöt perc után pedig két góllal is elhúztak. A játékrész hajrájáig fej-fej mellett haladtak a felek, az utolsó pár perc viszont a Bohus Beáta szövetségi edző által irányított válogatotté volt, amely 14–11-es előnyt alakított ki a szünetre.

A folytatásban megmutatkozott a két csapat közötti különbség, a csapatunk

támadásban és védekezésben is óriási koncentrációval kézilabdázott,

így a 40. percre már nyolccal is elhúzott, amíből még tudtak faragni a végjátékban a kínaiak, izgulni viszont már nem kellett, a 26–22-es győzelemmel pedig a magyar együttes bejutott a negyeddöntőbe, hiszen így már biztosan a középdöntős csoportja első vagy második helyén végez – erről a keddi, dánok elleni összecsapás dönt majd, a kezdés 14:00.

Ifjúsági leány kézilabda-világbajnokság, Kína
Középdöntő, 1. forduló:
Magyarország–Kína 26–22 (14–11)
A magyar gólszerzők: Fazekas 12, Keceli-Mészáros 5, Balogh 3, Rédecsi 2, Papp 1, Bede 1, Seres 1, Pálmai 1.
A találkozó jegyzőkönyve ITT érhető el.

A magyar ifjúsági leányválogatott kerete:
Kapusok: Grebenár Réka (NEKA), Lukács Boglárka (Bajnok DSE Nemesvámos), Majoros Gréta (PC Trade Szegedi NKE)
Jobbszélsők: Papp Dorka (Ferencvárosi TC), Varga Dalma (Győri ETO KC)
Jobbátlövők: Fazekas Virág (NEKA), Kriston Kíra (NEKA)
Irányítók: Keceli-Mészáros Renáta (NEKA), Pálmai Liza (NEKA), Rédecsi Polett (Győri ETO KC)
Beállók: Seres Liza (NEKA), Szép Nóra Viktória (Moyra-Budaörs Handball)
Balátlövők: Balogh Veronika (Ferencvárosi TC), Kacsó Noémi (Praktiker-Vác), Szeibert Anna (Ferencvárosi TC), Vári Arina (Győri ETO KC)
Balszélsők: Bede Fanni (Ferencvárosi TC), Mihály Hanna (NEKA)

(Kiemelt képünkön: Fazekas Virág a labdával Forrás: IHF/kolektiff/Sasa Pahic Szabo)