U17-es öttusa-világbajnokság, Caldas da Rainha

Vízilabda U19-es leány vízilabda Európa-bajnokság, Zágráb

2024-08-25 19:20

Sima győzelemmel kezdték a lányok az U19-es Eb-t

Az U19-es leány vízilabda-válogatott magabiztos, horvátok elleni sikerrel kezdte a zágrábi Európa-bajnokságot.

Vasárnap lejátszotta első mérkőzését az U19-es leány vízilabda-válogatott a korosztály zágrábi Európa-bajnokságán.

Benczur Márton együttese a házigazda horvátok ellen kezdte a kontinensviadalt, és a meccsen gyorsan magához ragadta a kezdeményezést.

Az első magyar gólt Hajdú Kata jegyezte ötméteresből, majd ezt az első negyedben még további négy követte, így 5–0-val ért véget az első felvonás. A folytatásban is a magyarok dominanciája jellemezte a találkozót, 7–0 után jött az első hazai találat, a félidőben 8–2 volt az állás.

Az U19-es lányok sima győzelemmel kezdték a zágrábi Eb-t Forrás: European Aquatics

A meccs második fele sem tartogatott nagy izgalmakat, a magyar lányok növelték előnyüket, heten is feliratkoztak közülük a góllövőlistára, Hajdú Kata végül hatszor vette be a kaput,

a végeredmény pedig 14–5 lett.

A válogatott hétfőn a görögök ellen folytatja az Eb-t. A csoprt másik vasárnapi meccsén a görögök 19–12-re múlták felül a franciákat.