2024. október 22.

Tenisz

2024-09-08 20:44

Spanyol és brit győzelem a junior US Openen

Szombaton ért véget a junior fiúk és lányok tornája a US Openen; magyar teniszező nem volt a mezőnyben.

A spanyol Rafael Jodar nyerte a junior fiú US Open szombaton rendezett döntőjét. A 17 éves teniszező a fináléban a norvég Nicolai Budkov Kjaert győzte le 2:6, 6:2, 7:6 arányban. A lányok között a mindössze 15 éves brit Mika Stojsavljevic diadalmaskodott, miután a döntőben 6:4, 6:4-re verte a japán Wakana Sonobét

Fiú párosban a cseh Maxim Mrva és a japán Rei Sakamoto kettős lett a bajnok, míg a lány duók versenyét a marokkói Malak El Allami és a norvég Emily Sartz-Lunde nyerte.

Magyar teniszező egyik juniorversenyszámban sem indult. Júniusban részletesen írtunk arról, hogy mekkora probléma a mieink távolmaradása.

(Kiemelt képünkön: Rafael Jodar Forrás: US Open / X)