2024. szeptember 19.

Birkózás

2024-09-15 15:03

Remekül szerepeltek a fiatalok a csepeli felnőtt országos bajnokságon

Jó néhány súlycsoportban utánpótláskorú győztest avattak a felnőtt birkózók Csepelen rendezett országos bajnokságán.

A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia csepeli nagycsarnokában tartották az idei felnőtt országos bajnokságot, amelyre a három szakágban összesen 191 versenyző, köztük számos utánpótláskorú sportoló nevezett. Ráadásul a fiatalok nem is maradtak adósak a jó teljesítménnyel a „nagyok" között:

a harminc bajnoki címből tizenkilencet is korosztályos birkózó hozott el.

A kötöttfogásúak mezőnyében László Koppány (130 kg), Domokos Edmond (60 kg) és Rafael Dániel (63 kg) is juniorkorúként (U20-asként) diadalmaskodott, míg az U23-as közül Pohilec Ádám (67 kg) és Tösmagi Attila (77 kg) végzett az első helyen.

A tíz női súlycsoportból nyolcban is utánpótláskorú bajnokot avattak.

Az U20-as korosztály képviselői közül Kapuvári Liliána (53 kg), Terék Gerda (57 kg), Borsos Viktória (62 kg), Oláh Csenge (65 kg) és Osváth-Nagy Noémi (72 kg) sem talált legyőzőre, míg az idősebbek közül a 22 éves Gaál Henrietta (50 kg), a 21 esztendős Szenttamási Róza (55 kg) és a 23 éves Szabados Noémi (68 kg) ugyancsak aranyérmet szerzett.

A 18 éves László Koppány győzött a kötöttfogásúak nehézsúlyú mezőnyében a felnőtt ob-n Forrás: MBSZ

A szabadfogásúaknál láthattuk a legfiatalabb győztest, ugyanis

a még csak 17 éves Baráth Károly nyerte az 57 kilósok küzdelmeit.

Szintén U20-asként lett felnőtt magyar bajnok Rácz Balázs (61 kg), Mizsei Zoltán (65 kg) és Hajduch Nándor (79 kg). Emellett nehézsúlyban a 22 éves Korcsog Milán, valamint a 74 kilósok között a vele egyidős Vikol András állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Összesen 12 kategóriában is juniorkorú, vagyis 20 éves vagy annál fiatalabb versenyző nyert.