2024. szeptember 19.

2024-09-18 14:00

Az ausztrálokat is legyőzte az U18-as leányválogatott a kínai vb-n

Tíz góllal verte az ausztrálokat a magyar válogatott a csoportkör zárásaként a kínai Csengtuban zajló U18-as leány vízilabda-világbajnokságon; a mieink ezzel bejutottak a negyeddöntőbe.

Miután a dr. Sike József vezette U18-as leány vízilabda-válogatott az első meccsen ötméteresekkel kikapott az amerikaiaktól, a második körben kiütéses győzelmet aratott az új-zélandiakkal szemben. Ezek után a csoportkör utolsó fordulójában szerdán az ausztrálokkal találkoztak a mieink.

Az első negyed még viszonylag szorosan alakult (5–4), a folytatásban aztán a második és a harmadik játékrészt is 5–1-re nyerték meg a magyar lányok. Ennek fényében a záró felvonás már formalitásnak bizonyult, és a válogatott végül nagyon simán, 18–8-ra győzött. A mezőny legjobbjaként Lendvai Natasa öt gólig jutott.

Folytatás pénteken a negyeddöntőben, méghozzá az Olaszország–Kanada nyolcaddöntő győztese ellen.

U18-AS LEÁNY-VILÁGBAJNOKSÁG, CSENGTU (KÍNA)