2024. október 4.

Sportlövészet

2024-10-03 18:22

Török Ferenc bronzérmes a puskások 50 méteres fekvő versenyszámában a junior-világbajnokságon

Bronzérmes lett Török Ferenc a puskások 50 méteres fekvő versenyszámában a Limában zajló junior sportlövő-világbajnokságon.

Megszerzete második érmét a magyar küldöttség – korábban Rédecsi Máté volt bronzérmes légpisztollyal – a perui Limában zajló junior sportlövő-világbajnokságon, miután a puskások 50 méteres fekvő versenyszámában Török Ferenc 623.4 körrel a harmadik helyen végzett – számolt be a szövetség. A győztes norvég Jens Olsrud Oestli 625, a második svéd Jesper Johansson 623.6 körrel zárt.

A csapatversenyben a címvédő Török Ferenc, Dénes András, Wittmann Péter Antal alkotta hármas 1857.8 körrel negyedik lett. Ukrajna nyert 1860.9 körrel, az ezüstérmet a svédek vehették át 1859, míg a dobogó alsó fokára a norvégok állhattak 1858.6 körrel.

(Kiemelt képünk forrása: MSSZ)