2024. október 14.

2024-10-14 17:21

Nehéz sorsú gyerekek bizonyíthattak a Pancho Arénában

A Pancho Arénában rendezték a felzárkózó települések korosztályos labdarúgó-bajnokságának döntőit.

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Sportegyesülete október 13-án negyedik alkalommal rendezte meg a nehéz sorsú gyermekeket megmozgató országos labdarúgó-bajnokságot, a Felzárkózó Települések-kupáját (FETE-kupa), amelyen idén először vehettek részt a gyermekotthonok legjobb csapatai is – számol be az mlsz.hu.

A programban az év első felében 1500 gyermek vett részt a régiós selejtezőkön, és több mint 500 fiatal labdarúgó vívhatta ki a továbbjutást.

A FETE-kupán a három korosztály (U10, U12, U15) 38 együttese mellett 10 gyermekotthon csapata is megmérkőzött.

A döntőbe jutott együttesek játékosai az előző évekhez hasonlóan a Puskás Akadémia otthonában, a felcsúti Pancho Arénában léphettek pályára. A kétszer 10 percből álló finálék során az U10-es korosztályban a Szalonna, az U12-esben a Kömlő, az U15-ösben a Nagyecsed győzött. A gyermekotthonok bajnokságának döntőjét a Komádi nyerte. A bajnokság eredeti elvét követve, miszerint minden gyermek győztes, aki ebben a programban idáig eljut, minden egyes csapat részesült ajándékban.

(Kiemelt fotó: Majoros Árpád Csaba/Magyar Máltai Szeretetszolgálat)