Lei Balázs helytállt az ifjúsági vb-n, de a nagy bravúr nem sikerült
Egyedüliként a 17 éves asztaliteniszező, Lei Balázs képviselte a magyar színeket a helsingborgi utánpótlás-világbajnokságon. Harczi Zsolt szakmai igazgató összességében elégedetten értékelte a soltvadkerti fiatal teljesítményét, aki párosban karnyújtásnyira, egyetlen poénra volt az éremszerzéstől, míg egyesben a későbbi döntős kínai állította meg.
Mint arról beszámoltunk, egyesben Lei Balázs a nyolcaddöntőig jutott a svédországi korosztályos asztalitenisz-világbajnokságon, miután az első körös győzelmét követően a legjobb 16 között 4:0-ra alulmaradt a kínai Wen Ruibóval szemben. Az ázsiai később meg sem állt az ezüstéremig, illetve párosban és csapatban pedig aranyérmet szerzett. Lei egyesbeli búcsújával magyar szempontból véget ért is a vb. Az Ambrus Asztalitenisz Akadémia párosban serdülő-világbajnok és ifjúsági Eb-bronzérmes reménysége korábban a szlovákiai Árpás Sámuel oldalán párosban a negyeddöntőig jutott, míg az ukrán Veronika Matjunyinával vegyes párosban az első körben kiesett.
– kezdte Harczi Zsolt, a hazai szövetség (MOATSZ) szakmai igazgatója az Utánpótlássportnak. – Ha összejött volna az elődöntőbe kerülés, tehát a biztos dobogós helyezés, akkor az mindenképpen extra teljesítmény lett volna, ám az a bizonyos nüansz sajnos most nem mellénk állt.
Sűrű és eredményes versenyidőszak van a háta mögött, hiszen a szombathelyi nemzetközin például nemrég két számban is győzni tudott, illetve korábban a felnőtt Eb-n is helytállt. Emiatt úgy érzem, most kicsit talán fáradtabban pingpongozott, és nem tudta a csúcsformáját hozni, de egyáltalán nincs szégyenkeznivalója. Egyesben a későbbi világbajnoki finalista kínaitól szenvedett vereséget, szóval alapvetően nem érheti szó a ház elejét a produkciója kapcsán. Ráadásul, mivel Balázs még csak tizenhétéves és fiatalnak számít az U19-es mezőnyben, így jövőre és még akár két év múlva is indulhat a vébén, szóval minden bizonnyal még lesz az ideje, hogy megszerezze azt az áhított világbajnoki érmet az ifik között.
Azon leszünk, hogy a jövőben több kínai partnerrel tudjunk készülni, és adott esetben kínai edzőtáborokba is eljutassuk a magyar fiatalokat, ami szintén óriási pluszt jelenthetne az ő fejlődésüjkben."
A kínaiak abszolúte domináltak a vb-n: az U15-ösök között hat, az U19-esek mezőnyében öt számban is ők diadalmaskodtak, tehát a lehetséges 14-ből összesen 11 arany került a kínaiakhoz. A sportág első számú nagyhatalmának számító ázsiaiak erőfölényét jelzi, hogy egyesben a négyből három számban is kínai házidöntőt rendeztek. Az ifjúságiaknál egyesben a német Annett Kaufmann, illetve az ifi leány csapatversenyben a dél-koreai együttes sikere jelentette a kivételt, míg a serdülőkorosztályban leány párosban a tajvaniak kettőse szerezte meg az első helyet.
A magyar érdekeltségű eredmények:
Fiú egyes, nyolcaddöntő
Lei Balázs–Wen Ruibo (kínai) 0:4 (-4, -9, -7, -9)
Korábbi mérkőzések:
Fiú egyes, a 16 közé jutásért
Lei–Essid (tunéziai) 4:2 (-8, 4, 7, 8, -8, 10)
Fiú páros, nyolcaddöntő
Lei, Árpás (szlovák)–Batix, Zavada (kameruni, ukrán) 3:1 (10, 4, -8, 10)
Fiú páros, negyeddöntő
Lei, Árpás (szlovák)–Iizuka, Abiodun (brazil, portugál) 2:3 (-6, 4, -7, 8, -10)
Vegyes páros, a 16 közé jutásért
Lei, Matjunyina (ukrán)–Árpás, Arlia (szlovák, olasz) 2:3 (8, -12, -14, 6, -8)
(Kiemelt képen: Lei Balázs Forrás: WTT)