Futsal: győzelemmel zárta a szerbiai tornát az U19-es válogatott
Az U19-es futsalválogatott lejátszotta utolsó mérkőzését is a Futsal Love elnevezésű szerbiai nemzetközi tornán, és Frank Tamás szövetségi edző csapata 4–2-re nyert a csehek ellen.
A szerbektől elszenvedett kétgólos vereség, majd a franciák elleni döntetlen után a magyar U19-es futsalválogatott a csehek ellen lépett pályára a szerbiai viadal utolsó játéknapján.
Az MLSZ beszámolója szerint az első félidőben a mieink jól játszottak: három perc után egy kontratámadásból vezetést szereztek, majd a szünetig további két találat volt a koncentrált, fegyelmezett játék gyümölcse, és a helyzetek alapján akár újabb gólokat is lőhettek volna Frank Tamás tanítványai.
A fordulás után a magyar együttes saját magának tette nehezebbé a meccs végét, és a két hatalmas hibát a cseh válogatott ki is használta, és így feljött 3–2-re. A legvégén az ellenfél levitte a kapust, és öt a négy ellen játszott támadásban, de ezt két másodperccel a vége előtt a mieinknek sikerült kihasználni:
„A mérkőzés elején szerzett gólunk megadta az alaphangot a mérkőzésre, és a szünetig magabiztossá tettük az előnyt. Ezt elsősorban annak köszönhettük, hogy végig fegyelmezetten játszottunk, csapat szinten jól dolgoztak a játékosok, és hatékonyan védekeztük le a csehek pontrúgásait. Voltak azért kisebb hullámvölgyek a játékunkban, a második félidőben két gólt is odaajándékoztunk az ellenfélnek, ezért lett szoros a vége.
– értékelt a mérkőzés után Frank Tamás szövetségi edző az mlsz.hu-nak.
Magyarország: Tóth Milán - Nguyen Nhat Duy, Hajnal Norbert, Kovács Benjámin, Papp László
Cserék: Győri Balázs, Molnár Dániel, Bognár Martin, Fekete Mór, Pintér Ákos, Balogh Alex, Somogyi Patrik, Magyari Csaba, Molnár Márton
Gólszerzők: Magyari 3., Somogyi 11., Győri 13., Magyari 40., ill. Bisko 26., Schütz 37.
(Kiemelt kép forrása: mlsz.hu)