Bakó Zoltán mentorként csatlakozott a Kovács Katalin Nemzeti Akadémiához
Januártól mentorként segíti a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia U23-as férfi csapatának munkáját a 73 esztendős olimpiai bronzérmes kajakos, Bakó Zoltán.
Új igazolást jelentett be a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia: januártól mentorként segíti az U23-as férfi csapata munkáját, Bakó Zoltán. A 73 esztendős olimpiai bronzérmes kajakos korábban külföldön, Norvégiában, Brazíliában és Dániában szerzett edzői hírnevet magának. Ő készítette fel a háromszoros olimpiai bajnok norvég Knut Holmannt, a kétszeres aranyérmes Eirik Veraas Larsent, az olimpiai ezüst- és bronzérmes dán Emma Jörgensent, valamint a közös munkájuk során három világbajnoki címet szerző dán René Holten Poulsent is. Bakó most az Akadémiát és a Los Angeles-i olimpiát helyezte fókuszba, ennek kapcsán is nyilatkozott a klub hivatalos honlapján.
„Valóban meglepetés volt számomra, hogy az akadémia elnöke, Kovács Katalin munkalehetőséget kínált, és azt kell, hogy mondjam a sors a legjobban rendezte el a helyzetemet. Úgy érzem, a jövőmmel kapcsolatban a legjobb döntés született – mondja Bakó Zoltán, aki az ősszel a felnőtt kajak szövetségi kapitányi posztra pályázott, amelyet Tóth Dávid nyert el. – Az akadémia októberi megnyitóján én is részt vettem, és őszintén leesett az álam attól, amit Sukorón láttam és tapasztaltam.
Norvégiában és Dániában, bár jóléti társadalomban éltem, a sportra közel sem áldoztak ennyit, így mondhatom azt, a magyarországi viszonyokhoz képest mostoha körülmények között készültek fel a versenyzők. A válogatott versenyzők sokszor a saját zsebükből áldoztak az edzőtáborokra, az edzéslehetőségre és az utazásokra. Boldog vagyok, hogy most végre ilyen létesítményben, ilyen háttérrel végezhetem a munkám.”
A szakember motiváltan vágott bele az új kalandba.
„Két hete kezdtem el dolgozni a csapattal, gyűjtöm az infókat a fiúkról, akik valóban nagyon tehetségesek,
Mentorként vagyok jelen a munkában, afféle külső megfigyelőként, aki segítséget nyújt a csapathajók összeállításában, a technikában és minden olyan kérdésben, amelyben kompetensnek találnak. Úgy érzem, ez a pozíció most nagyon is nekem való. Tényleg hálás vagyok Kovács Katalinnak, hogy látott bennem fantáziát és megkeresett, igyekszem megfelelni a kihívásnak. Úgy gondolom, van annyi tudás a birtokomban, amit tudnak használni az Akadémián is.”
(Kiemelt képünkön: Bakó Zoltán felügyeli a fiatalok munkáját az akadémián Forrás: MKKSZ)