UtánpótlásSport
2025. április 2.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Korcsolyasportok

2025-02-24 09:05

Kedden megkezdődik a debreceni junior műkorcsolya-világbajnokság

Három fiatal képviseli a magyar színeket a kedden kezdődő debreceni junior műkorcsolya-világbajnokságon.

Két és fél évvel ezelőtt nyerte el a 2025-ös junior műkorcsolya-világbajnokság rendezési jogát a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség, amely azóta fokozatosan lendült bele az esemény előkészítésébe. A várva várt időpont pedig elérkezett, kedden ugyanis elkezdődik a debreceni viadal; a város nem először látja vendégül a szakág korosztályos legjobbjait, 2016-ban ugyanis már rendeztek ott junior-vb-t. 

A pár nappal ezelőtt tartott sajtótájékoztatón bejelentették, hogy

negyven ország több mint 180 sportolója vesz részt a keddtől szombatig tartó eseményen,

népes mezőny érkezik a Főnix Arénába. 

Forrás: MOKSZ

Magyarországnak három versenyszámban lesz indulója: műkorcsolyában a lányoknál Dzsumanyijazova Polina, a fiúknál Vlasenko Aleksei, a párosoknál pedig a Wilberforce Lily, Berei Mózes József duó lép jégre, a jégtáncos duók között viszont nem szerepel majd hazai fiatal. Dzsumanyijazova és Vlasenko kvalifikációja a korábbi eredmények alapján nem meglepetés, Berei Mózes viszont izgalmas úton jutott ki a vb-re: korábban Rotenbühler Nórával alkotott egységet, akivel pár hónappal az esemény kezdete előtt szétváltak az útjaik, ekkor jött be a képbe a kanadai Wilberforce, akivel nagyjából két hónapjuk maradt az összeszokásra, ha jégre akartak lépni Debrecenben.

Végül az utolsó, és egyben egyetlen lehetőségüket megragadva, január végén az obersdorfi Bavarian Openen szerezték meg az indulási jogot a hazai világbajnokságra.

Emlékezhetünk, a tavalyi junior-világbajnokságon hasonló volt a magyar felállás, Dzsumanyijazova mellett akkor a fiúk között Vlasenko Aleksei bátyja, Aleksandr lépett jégre, míg Berei Mózes – ahogyan említettük – Rothenbühler Nórával szerepelt. 

„Úgy vélem,

ha Polina képes kiadni magából mindazt, ami benne van, ha hibátlanul fut, akkor ott lehet az első tízben

– tudása alapján mindenképpen ott a helye fogalmazott Bálint Csaba, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség műkorcsolya ágazatának vezetője. – Alekszejtől szeretnék látni a rövid programon túl egy kűrt is Debrecenben. Berei Pepe és párja Oberstdorfban nagyot ment, ám egy verseny alapján azért nehéz elhelyezni még őket a mezőnyben, úgyhogy esetükben az lenne mindenképpen jó, ha olyan programot futnának a világbajnokságon, amelyik a további fejlődésüket mutatja.”

A vb programja ITT érhető el.

(Kiemelt képünkön: Dzsumanyijazova Polina Forrás: MOKSZ)