UtánpótlásSport
2025. március 25.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Kézilabda

2025-03-23 19:01

Lendületbe jött a NEKA a férfi NB I-ben

Remekül szerepel a felnőtt férfi kézilabda NB I-ben javarészt utánpótláskorúakkal szereplő NEKA, amely szombat este nagy lépést tett a bennmaradás felé.

A szokásoknak megfelelően ismét a Nemzeti Kézilabda Akadémia szerepel a legfiatalabb átlagéletkorú csapattal a férfi kézilabda NB I-ben.

A 2024-2025-ös évadban a hazai szövetség adatbankja szerint eddig huszonnégy játékos lépett pályára a Sótonyi László vezetőedző által irányított csapatban, közülük tizenöten utánpótláskorúak, vagyis 2004-ben vagy annál később születtek.

Az együttes az elmúlt évekhez hasonlóan ismét a bennmaradást tűzte ki elsődleges célként, hiszen a lényeg, hogy a fiatalok a felnőttélvonalban szerepeljenek hétről hétre, értékes tapasztalatokat szerezve, fokozatosan beleerősödve a „nagyok” mezőnyébe.

Kovács Tamás Forrás: NEKA

A bajnokság döcögősen indult a balatonbogláriaknak, akiknek tavaly nyáron ismét számos helyen megváltozott a kerete. A csapat az őszi, 13 meccses időszakot 5 szerzett ponttal zárta, és kieső helyen fordult rá 2025-re, idén viszont remekel, hat bajnokijából ötöt megnyert, egyedül a Balatonfüredtől kapott ki. Legyőzte sorrendben a Komlót, a Tatabányát, a Dabast, a Budakalászt és szombat este az Egert is, ezzel pedig

felugrott a tabella 8. helyére, és 7 ponttal eltávolodott a kieső zónától.

Tette ezt úgy, hogy az egyik legfontosabb játékosa, a 21 éves csapatkapitány, Molnár Robin a Tatabánya ellen súlyos sérülést szenvedett (bokatörés és szalagszakadás), így azóta nem tudott a csapata segítségére lenni. Hogy mennyire fontos elem a NEKA rendszerében, jól mutatja, hogy a teljesítményének hála tavaly novemberben leigazolta a Veszprém, amelyhez 2025 nyarán csatlakozik.

Azonban rajta kívül is vannak kiemelkedően szereplő fiatalok:

a teljes mezőny legeredményesebb magyar játékosa Kovács Tamás,

a 20 esztendős átlövő 96 találatnál jár, ezzel harmadik a góllövőlistán, míg a 77 gólos, Kováccsal egyidős Tóth Levente a tizenkettedik a sorban. Bár őket a gólok alapján kiemeltük, nem csak nekik megy jól az idényben, csapatként is jól funkciónál a NEKA, amelyből ráadásul a – szintén Sótonyi által irányított – juniorválogatott legutóbbi összetartásán heten is bekerültek a keretbe, míg az ifik között Eklemovic Márkó bizonyíthatott.

Ahogyan a szakember nemrég kiemelte az Utánpótlássportnak, kellenek a minőségi játékpercek a junior nemzeti csapat tagjainak az NB I-ben, ezt ő a NEKA edzőjeként pedig számos játékosnak megadhatja; meglátjuk, a nyári világbajnokságon ez mire lesz elég.

(Kiemelt képünk forrása: NEKA)