Öt utánpótlásedző kapott Mester-M díjat
A MOL-Új Európa Alapítvány idén is átadta a Mester-M díjakat, az elismertek listájára öt utánpótlásedző került.
Csütörtökön a Müpa Üvegtermében rendezték Mester-M díjátadó gálát, melyen
A 2007-ben a MOL által alapított, és 2023-tól a MOL-Új Európa Alapítvány gondozásába került Mester-M díjat azoknak a pedagógusoknak, tanároknak és edzőknek ítéli meg a kuratórium, akik eredményes munkájukkal, kitartóan segítik a 11-18 éves fiatalok fejlődését a sport, a művészetek vagy a tudományok területén. Az idei felhívásra mintegy 300 pályázat érkezett, a tavalyi 13 díjazott után ezúttal kettővel több szakember érdemelte ki az idén már ötmillió forinttal járó kitüntetést.
Miklósa Erika, a MOL-Új Európa Alapítvány kuratóriumi elnöke köszöntőjében úgy fogalmazott, hogy: személyes élményeket is idézett: „ A mester a személyiség érését segíti, soha nem azt akarja, hogy a tanítvány az árnyéka legyen, hanem hogy saját magára találjon és kiteljesedjen.”
„Tizennyolc éve indítottuk útjára ezt a díjat, és - bár a világ azóta nagyon sokat változott - a jövőt még mindig azok a mesterek formálják, akik elkötelezett munkájukkal reményt, inspirációt és jövőképet adnak a kivételes tehetségeknek, és rajtuk keresztül az egész országnak” –mondta dr. Bacsa György, a sport területét felügyelő kuratóriumi tag, a MOL Magyarország ügyvezető igazgatója.

Sport kategóriában öt edzőt szólítottak pódiumra.
a nagykovácsi Crosskovácsi SKE mountain bike-edzője a profi versenyzőként összegyűjtött tudását és tapasztalatait igyekszik átadni az utánpótlásnak, miközben minden klubtag testi, lelki egészségét figyelemmel kíséri. A versenyzői számára átjárást biztosít más szakágakba is, így a teljes magyar kerékpársport számára fontos munkát végez.
a szegedi Tornádó Team Korcsolyázó Sportegyesület gyorsasági görkorcsolya edzője az egyesületét az ország egyik legsikeresebb műhelyévé tette a sportágban. Keze közül kerül ki a válogatott nagy része, de nemcsak a sportteljesítmény fontos a számára, hanem az élet egyéb területein is számos lehetőséget teremt tanítványainak a fejlődésre.
a Ferencvárosi TC rövid pályás gyorskorcsolya szakedzője a gyerekeket kis koruktól az esetleges válogatottba kerülésig oktatja. A sport megszerettetése mellett célja, hogy a tanítványai kigenyensúlyozottak, mentálisan erősek és magabiztosak legyenek. A Magyar Speciális Olimpiai Szövetség felkérésére a fogyatékkal élő sportolóknak is tart jeges edzéseket.
a kapuvári Castrum Sport Club karateedzője óvodás kortól készíti fel a gyerekeket. Az egyesülete versenyzői 58 világ- és Európa-bajnoki érmet szereztek. A mester minden követ megmozgat, hogy sportolói számára a nemzetközi versenyeken való részvétel ne hiúsuljon meg anyagi gondok miatt. Tanítványaival azt szeretné elérni, hogy azok elsősorban önmagukat legyenek képesek legyőzni.
a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola testnevelő tanára, utazó gyógytestnevelő és a DSE Röplabda Akadémia edzője. A sokoldalú szakember tanítványai csak az elmúlt két évben hat különböző sportágban értek el remek eredményeket. Maga is szervez ügyességi versenyeket, az iskolában pedig otthont biztosít számos sportrendezvénynek. A sportban kevésbé ügyes gyerekekkel is igyekszik megszerettetni a mozgást és próbálja sikerélményhez juttatni őket.
Művészet és bölcsészettudomány kategória
Balásy Szabolcs, a pécsi PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium ének-zene tanára és a Zeneszív Közhasznú Egyesület elnöke
Baráth Márta, a szolnoki Verseghy Ferenc Gimnázium magyar-történelem szakos tanára
Herpainé Velkey Klára, a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, Kollégium és Óvoda magyar és ének-zene szakos tanára, mentálhigiénés szakember, pszichodráma asszisztens
Salánkiné Knopfler Szilvia, a gödöllői Török Ignác Gimnázium történelem-angol nyelv és irodalom szakos tanára
Soós-Kirnyák Melinda, a szegedi Pro Musica AMI és a hódmezővásárhelyi Péczely Attila AMI művésztanára, hegedűművész
Természettudomány kategória
Dudás Imre, a miskolci Herman Ottó Gimnázium matematika-fizika szakos tanára, igazgatóhelyettese
Gruber László, a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium, Általános Iskola és AMI földrajz - természettudomány tanára
Simon Zoltán, A Hevesi Körzeti Általános Iskola és AMI tehetséggondozó pedagógusa, digitális kultúra oktató, a robotika tehetségműhely vezetője
Stárics Roland, a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium földrajz-történelem szakos tanára
Szeidemann Ákos, a tatai Eötvös József Gimnázium és Kollégium fizika-kémia szakos tanára
(Kiemelt kép forrása: MOL-Új Európa Alapítvány)